Music Šta slušate od GAME MUSIC?

Muzika tebre!

Samus

Active member
Reaction score
110
mjau, mjau, mjaau!

Last edited:

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
473
Website
www.emuglx.org
Burnout i Command & Conquer serijal.

Pre jedno mesec dana par dana sam vrteo samo stare Burnout OST-ove, suludo nostalgično i laserski precizno reflektuje tačno te godine kad su izlazile te igre, šta se slušalo i kakva je alt kultura bila. Retko kada su ranije igre bile tako up to date sa scenom.

• Like
Reactions: WickedlNl

carnex

Active member
Reaction score
73
Meni je uvek bilo glupo navoditi licencirane pesme kao "game music". To su licencirane pesme koje su nastale kao pesme same za sebe i neko ih je samo uglavio u igru.

iako mi je ovo lepše samo po sebi

ovo mi je draže jer je pisano za igru

• Like
Reactions: VIŠA SILA

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
473
Website
www.emuglx.org
Meni je uvek bilo glupo navoditi licencirane pesme kao "game music". To su licencirane pesme koje su nastale kao pesme same za sebe i neko ih je samo uglavio u igru.

iako mi je ovo lepše samo po sebi

ovo mi je draže jer je pisano za igru
A danas smo došli do toga i da bendovi prave muziku posebno za igru

Death Stranding

WickedlNl

Administrator
Staff member
Reaction score
290
@carnex

Pazi to stoji al ne znaci da ima manji uticaj na igru. Zamisli da je Tony Hawks imao neke random pesme, nikad nebi bio zapamcen kao sto jeste danas. OST, originalni ili ne cini veliki deo imerzije u igri. Na primer NFS HEAT OST mi je OCAJAN! Nema ni jedne jedine pesme da te lozhi a vozis naj brza kola na svetu, nego neki regeton samo ono bas cela prica pada u vodu kad tako izbacis iz takta a umeli sa da nakupe bas dobre artiste. Naravno ima dosta dobre bas game-only muzike al realno ne mogu to slusam kao kada bi slusao ceo album nekog benda. Ali bas zbog originalnog OST sam i uzeo ploche za Policenauts i Snatcher.

Orkestarsku muziku gotivim u toku igre al sada kao da skinem Persona 5 ili Dragon Quest pa cak i Final Fantasy to nisam u fazonu da slusam u prazno. Za igre je odlicno al ne da slusam dok sam u teretani ili na putu. Al na primer ovako nesto:

Killer Instinct 1

Policenauts:

Wangan Midnight Maximum .... mislim da ima vec 7-8 dela...svaki OST je teska przhenica a tek kakav je dozhivljaj u arkadama kada sediste ima dva ogromna zvucnika tacno iza tvoje glave pa ti gruva dok ides 200 na sat.

• Like
Reactions: TheRealNick

Samus

Active member
Reaction score
110
Meni je uvek bilo glupo navoditi licencirane pesme kao "game music".
E bas sam ja to hteo napisati, uze mi slova iz tastature!
Isto mislim, ali tehnicki, jeste delom gaming muzika jer je u....igri? Idk im not sure, ali se slazem s tobom.

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
473
Website
www.emuglx.org
Ova tema me vratila sobrim starim SNK numerma u CD kvlitetu

Treći svetski rat (posebno ova verzija što si okačio) never gets old!