Retro EmuGlx.org LIVE! RETRO Podcast – Need for Speed

Retro

EmuGlx News Bot

New member
Reaction score
354
Emuglx-podcast-3-memeber-RETRO-podcast.jpg

U prvoj EmuGlx RETRO Podcast epizodi Nick i Wicked zajedno sa Doktorom pričaju o istoriji i sećanjima na Need for Speed serijal iz 90ih i ranih 2000ih godina. EmuGlx ekipa se vraća u dane daleke prošlosti kada je ovaj serijal vožnji bio nešto skroz drugačije, so join the ride i ostavite vaša sećanja i utiske u komentarima.

RSS link za import u 90% Podcast playera, Spotify i iTunes as usual, a tu smo i na Google Podcasts!

Za sve prethodne epizode EmuGlx Podscasta posetite EmuGlx YouTube kanal Podcast playlistu.

The post EmuGlx.org LIVE! RETRO Podcast – Need for Speed appeared first on EmuGlx.

Pročitajte više na EmuGlx.org sajtu...

NikolaGLX

Administrator
Staff member
Reaction score
80
Zdrava prica,koliko mi se cini vecina nas ima slicna iskustva sa prvim NFS igrama.Kod mene je recimo sve bilo na ps1 sve do Porschea ali slicna iskustva sa igraonicama i klubovima kao i kod vas.Ako nekada nastavite NFS pricu mozda mogu i ja da vam se pridruzim zato sto sam i ostale nastavke igrao bas dosta pogotovo iz tog ,,srednjeg'' perioda.Prvi mi se zgadio tek onaj iz 2013. Rivals koji je bio totalno neigrivo sranje.

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
473
Website
www.emuglx.org
Zdrava prica,koliko mi se cini vecina nas ima slicna iskustva sa prvim NFS igrama.Kod mene je recimo sve bilo na ps1 sve do Porschea ali slicna iskustva sa igraonicama i klubovima kao i kod vas.Ako nekada nastavite NFS pricu mozda mogu i ja da vam se pridruzim zato sto sam i ostale nastavke igrao bas dosta pogotovo iz tog ,,srednjeg'' perioda.Prvi mi se zgadio tek onaj iz 2013. Rivals koji je bio totalno neigrivo sranje.
Ideja je naravno da idemo dalje ako bude slušano. Ovo nam je bila najnostalgičnija era NFS-a ali ima i o kasnijim nastavcima šta da se ispriča.

Za part 2 mislim da bi ovo moglo, tačno taj period pre prvog pokušaj rebrendinga, pre 2009 su hteli da obustave serijal.
1628076419298.png

• Like
Reactions: NikolaGLX

WickedlNl

Administrator
Staff member
Reaction score
290
@NikolaGLX

To je stvar kod NFS sto svako ima neko svoje iskustvo u zavisnosti kada su i kolko su igrali. Na primer meni je Pro Street samo dno dna a nekima odlican nastavak. Il sto ti kazes Rivals ti je ocajan a ja ga sada po drugi put igram i ponovo navucen mozda i obrnem platinu :D

Ashitaka

Member
Reaction score
34
Cak sam i ja igrao na ps1 vijao sa pandurima prestupnike 🤣 Inace nisam neki fan voznji. Secam se bile su i neke sifre za helikopter tako nesto. Al ne secam se koji je deo. U glavnom legendaran serijal.

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
473
Website
www.emuglx.org
Od svih NFS igara i ja sam najmanje igrao Rivals... mislim da su tehnički problemi sa PC verzijom odbili mnoge, a na konzolama je bilo ok ali 30fps.

Secam se bile su i neke sifre za helikopter tako nesto.
To je bio High Stakes za PlayStation, što više vremena prolazi to više kapiram koliko je to bila superiornija verzija.

Evo ga :lol:

• Like
Reactions: Ashitaka

NikolaGLX

Administrator
Staff member
Reaction score
80
Ideja je naravno da idemo dalje ako bude slušano. Ovo nam je bila najnostalgičnija era NFS-a ali ima i o kasnijim nastavcima šta da se ispriča.

Za part 2 mislim da bi ovo moglo, tačno taj period pre prvog pokušaj rebrendinga, pre 2009 su hteli da obustave serijal.
U to vreme sam naravno mrzeo sta je EA uradio sa serijalom i napravio bas tako veliki zaokret u odnosu na prvih 6 igara ali sam ih sve odigrao U1 i U2 bas nedavno ponovo a planiram i ostale da obnovim na ps3 uglavnom.Sada mi se to i ne cini toliko lose kada se pojavio nostalgija factor za early '00 verovatno :D
Carbon je bio ok igra recimo,glupost od price,gomila animacija sa fiterima na glumcima b produkcije iz tog perioda ali sama igra je bas bila zanimljiva sa onom timskom voznjom,boss trkama.... Def mi je to sada na listi igara koju hocu da ponovo odigram.

• Like
Reactions: TheRealNick

WickedlNl

Administrator
Staff member
Reaction score
290
Od svih NFS igara i ja sam najmanje igrao Rivals... mislim da su tehnički problemi sa PC verzijom odbili mnoge, a na konzolama je bilo ok ali 30fps.

Realno Rivals i dan danas ima bagove na primer policija random se stvori ispred tebe i zakucas se pred sam kraj il tako nesto il se izbaguje checkpoint sistem pa te posalje skroz u suprotnom pravcu mape. Al retki su al da, dese se ponekad. Ne znam, nekako me dosta podseca na starije NFS, nema nikakvih Toyota i random rice rockets nego samo egzotika. Al igra je mozda i naj duza od svih NFS posto igras kao Racer i posebno kao Cop a onda mozes da guras oba do lvl60.

Jeste frustrirajuce al policija u Rivals su brutalni, dark souls NFSa lol. Sve nabudzhim, izaberem auto koji ima naj bolji durability i opet me skenjaju ako ne pazis. Zbog toga od Rivals se nije ponovilo da trke budu tolko pune akcija posto imate i pomagala i ti i protivnici pa ko mario kart se ganjate a sat otkucava i juri te 10 murkana i helikopter. Juce sam zavrsio Racer karijeru....zadnja staza, 13 minuta totalnog ludila, jedna trka oko celog ostrva sa sve policijom koja ti dise za vratom. Ako ne pokupis jedan repair shop, gotov si. Preznojio sam se :D Okacicu je kasnije.

@NikolaGLX

Ti ko i ja samo ja ih prelazim sve na PS4 ponovo :D A sto se tice uspravne putanje NFS-a pazi sad ovo sta je izaslo redom nakon petog nastavka:

Hot Pursuit 2
UG1
UG2
Most Wanted
Carbon

i onda krece useravanje serijala i gubljenje identiteta na neko vreme sve za redom :

Pro Street
Undercover
Shift
The Run

• Like
Reactions: TheRealNick

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
473
Website
www.emuglx.org
Probao sam juče NFS Heat na PS5, tužno je što je EA napustio igru skroz.... jedan PS5 fps unlock patch makar, ne mora posebna verzija, ali ne jbg EA nema vremena za to, plus taj tim je beše kicked out već? Igra izgleda nikad bolje ali 30fps je just NO... Bukvalno od kad imam PS5 ništa u 30fps nisam igrao, a nisam ni ranije kad su vožnje u pitanju.

Blam je tim veći što čak i NFS HP 2010 Remaster iako je PS4 verzija ima podršku za PS5 tako što otključava full 4K 60 mod.