Retro Istorija GTA serijala

Retro

WickedlNl

Administrator
Staff member
Reaction score
315
Bash, zato kad sam video da je on odradio ovo, jedva sam cekao da odgledam. Inace lik dobio posao u IGN-u tako da sada nije samo youtuber :)

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
553
Website
www.emuglx.org
Cool guy taj Nick vrlo interesantna priča ;)

Što se teme tiče, evo kraće verzije istorijata.

1l1kk8pbud161.jpg

btw. i poslednja vest

• Like
Reactions: WickedlNl

WickedlNl

Administrator
Staff member
Reaction score
315
Ja ne znam kako je vama legao al na primer iako sam uzivao, GTA 4 mi je bio mozda najvece razocarenje. Moderniji gameplay i sve to al patila je od tog piss/brown filtera sto je dosta igara imalo u to vreme. Mada ono sto mi bio najveci shok jeste kolko je manji svet kada uporedimo sa San Andreas. Kastomizacije su takodje bile dosta umanjene al zato GTA5...to je to San Andreas puta 3 sa prelepim vibrantnim svetom.

damir.grujin

Member
Reaction score
14
Ja ne znam kako je vama legao al na primer iako sam uzivao, GTA 4 mi je bio mozda najvece razocarenje. Moderniji gameplay i sve to al patila je od tog piss/brown filtera sto je dosta igara imalo u to vreme. Mada ono sto mi bio najveci shok jeste kolko je manji svet kada uporedimo sa San Andreas. Kastomizacije su takodje bile dosta umanjene al zato GTA5...to je to San Andreas puta 3 sa prelepim vibrantnim svetom.
Meni je sama prica i niko belic kao protagonista bolje legao nego kao ona tri kretena iz petice.
Jedino je svet bolji u petici i neke sitnice ,dosta detaljnija fizika kretanja likova i interakcija u cetvorci je na vecem nivou nego kod petice (osim upravljanje automobila).

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
553
Website
www.emuglx.org
Već uveliko postoje generacije gamera koje su se rodile, odrasle i igrale samo GTAV tj. GTA Online, drugi GTA za njih ne postoji.

Biće jako teško izbaciti GTA VI, bez tog Online-a, ili će biti SP igra samo smaller scale, ili će biti ekspanzija za GTA Online :lol:

• Like
Reactions: WickedlNl

carnex

Active member
Reaction score
80
Pa neka ubace ekspanziju sa srpskom dijasporom i našim divnim običajima poput skidanje jabuke sa ožaka zoljom :D

H.E.R.O.

Active member
Reaction score
82
Nisam fan serijala, generalno te vrste igara ali mi je drago što su rani počeci devopinga autora, bili na 8-bit/16bit računarima.

WickedlNl

Administrator
Staff member
Reaction score
315
Bio je tolko chudo da da nas je Counter Strike fanatike, navukao i sve manje i manje smo igrali CS a sve vise isli u igraonicu da eto vozimo i koljemo :D Ne stvarno, GTA 3 nije bio nesto wow graficki ali je bio nesto skroz novo i zarazno.

damir.grujin

Member
Reaction score
14
Bio je tolko chudo da da nas je Counter Strike fanatike, navukao i sve manje i manje smo igrali CS a sve vise isli u igraonicu da eto vozimo i koljemo :D Ne stvarno, GTA 3 nije bio nesto wow graficki ali je bio nesto skroz novo i zarazno.
Bogami bio je i wow grafički...
Ps2 exkluziva prve godine a do tada ništa sa takvom količinom detalja otvorenog sveta nije postojalo.(kao realan svet i grad)
?Meni je to i dmc kec bilo baš wow kada sam išao i srednju i video to prvi put u igraonici na ps2.
Nararvno postojale su lepše igre ali po pitanju tiga do pojave gtavc i ne baš.

Poslato sa COL-L29 pomoću Tapatoka

• Like
Reactions: NikolaGLX

carnex

Active member
Reaction score
80
Trojka je bila revolucija što se tiče izvođenja a Vice City je prva igra koja je u serijal unela stil i dušu koja je postala možda i najbitnija stavka koja izdvaja serijal u odnosu na bezbrojne imitatore i kopije.

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
553
Website
www.emuglx.org
Mislim da je taj inicijalni šok kvalitetom GTA3 najviše usledio na PC-u gde takvih igara baš nije bilo, ta igraonica priča itd. sa čime su mogli da uporede?

Kao neko ko je imao PS2 jako rano (2001) i pre toga Sony kec i Dreamcast, mene GTA3 nije toliko oduševio grafikom već više kao eto šta su sve strpali u igru.

Igrao sam Driver keca a i dvojku na PS1, pa mi ono velik grad za vožnju nije bio nešto posebno novo. Vozio sam Gran Turismo 3 na PS2 mesecima pre izlaska GTA3 pa ono nije me nešto impresioniralo kako su automobili izgledali u igri, bilo mi je cartoony i last gen sve kao nesto sa Dreamcasta samo šire, a i to posle Shenmue kad sam video one modele ljudi u GTA3 kockaste sa shitty animacijama.... Baš nemam taj utisak da je išta vizuelno bilo wow u GTA3, ni grafika, ni detalji, ni animacije, ni gameplay (glitchevi galore) ali više kao working concept nečega što će dosta kasnije da postane nešto više.

To sam i tada umeo da primetim kao i sada, taj zapadnjački natrpali smo sve što nam je palo na pamet vs japanese polish i fokus na detalje, a na konzolama makar sam uvek preferirao ovo drugo.

• Like
Reactions: Chodex

carnex

Active member
Reaction score
80
Ne znam da je iko tvrdio da da GTA III izgleda fenomenalno. Grafički on jeste bio revolucija sa ogromnim prostorom kojim se može kretati bez učitavanja, gde se teksture ne ponavljaju previše dok se smenjuju na ekranu i dok elementi ulaze i izlaze iz vidokruga često sumanutom brzinom a igra ne štuca. Cena je plaćena u vizuelnom kvalitetu ali negde su žrtve morale biti podnete za postignut efekat.

Last edited:
  • Like
Reactions: TheRealNick