Tech Koji 65" TV da uzmem

Tech

Prpusinka.Prpusin

New member
Reaction score
10
Tako je zbunjujuc ovaj novi forum ah :D, valja sam ubo gde treba.

Anyway, kupujem tv od 65" do 110k max, interesuju me vase preporuke neki best buy za tu sumu, a za sta mi treba tv, za filmove, igre tu i tamo nemam trenutno grafiku koja moze da podnese 4k :D, povezacu tv sa kompom tako da je to to, u sustini svi ste to uradili pretpostavljam. Neki moj uzi izbor su

Hisense u8b i H9G (mada ovaj model nmg da nadjem nigde)
Tcl roku r635 - mada nema ga nigde
LG 65nano793ne
LG 65un74003lb

stvarno mi je sve ovo zbunjujuce, toliko modela sa nekim oznakama, za dosta ne mogu neki review da nadjem

carnex

Active member
Reaction score
76
Ako je za igranje, LG imanje vreme odziva od Hisense i TCL u Game Mode. Van toga, mislim da je više do ličnog ukusa nego do tehničkog kvaliteta između tih televizora.

• Like
Reactions: Prpusinka.Prpusin

Prpusinka.Prpusin

New member
Reaction score
10
znas sta gledam svi su tu negde, citam da je hisense los tj laguje mu meni poprilicno
treba mi i za filmove ako je na ovom Lg nano dobra slika i ugao gledanja

VIŠA SILA

Administrator
Staff member
Reaction score
74
Tako je zbunjujuc ovaj novi forum ah :D, valja sam ubo gde treba.
Šta tačno zbunjuje baš je pojednostavljeno maksimalno?

Ovo je doduše više za Offtopic forum, gde si me podsetio da ne bi bilo loše dodati Tech tag.

Prpusinka.Prpusin

New member
Reaction score
10
^ Pa na pocenoj strani ima samo 4 kartica, 2 levo i 2 desno..ni nalik prethodnom forumu, bezveze mi bas al ajd navici cu

WickedlNl

Administrator
Staff member
Reaction score
306
@Prpusinka.Prpusin

Pa ko je rekao da zelimo forum da bude isti kao prosli :D Poenta je bila podjednostaviti sto cescu komunikaciju a ne imati 500 pod foruma a na svakom po 1-2 odgovora. Ti ako ides na Resetera/NeoGaf, ovo ti je isti koncept. Straight to the point.

Ako oces pricas o igrama, imas gaming deo. Ako oces kao TV to je offtopic, ako ti se prica o filmovima/muzici/youtube ima i za to pod forum. Gde ces prostije.

Prpusinka.Prpusin

New member
Reaction score
10
Ja pazarih Lg 65nano793, povezah ga sa kompom i fakticki mi je on i monitor posto drugi nemam. Je l najbolje gledati 4k filmove sa kompa/harda ili direct stream neki?
Imate li nekih tweakova za preporucit, bilo kakvih sta jos mogu da koristim kombinujem? :p
Neki torrent tracker za skidanje 2160p? ako ima neki specijalan za to, ili da ceprkam po torrent leechu, zamundi itd.

Prpusinka.Prpusin

New member
Reaction score
10
I jos jedno pitanje, kako da nabudzim Netflix na Srpskom ili Eng. da mi da neko acc, mozda ima neko od vas, platicu mu :)

carnex

Active member
Reaction score
76
Prikači neki stari komp na TV i eto ti besplatnih striming servisa od jutra do sutra. Sa ručnom tastutrom/touchpad kombinacijom jeftinije od 6 meseci netfliksa a i mnogo širi izbor materijala.

• Like
Reactions: Prpusinka.Prpusin

Prpusinka.Prpusin

New member
Reaction score
10
Prikači neki stari komp na TV i eto ti besplatnih striming servisa od jutra do sutra. Sa ručnom tastutrom/touchpad kombinacijom jeftinije od 6 meseci netfliksa a i mnogo širi izbor materijala.
prikacio novi, nego svi imaju netflix a ja nemam xd

damir.grujin

Member
Reaction score
14
Jel video neko ovaj tv u praksi?
Merkam ga vec duye vreme zato sto je oled za sirotinju ali ne mogu nigde nikakav opis ili video da nadjem na netu osim nekih sterilnih opisa na sajtovima za kupovinu.
Video sam ga danas i utisci su 50%
Slika je ok posto je oled alije procesiranje jako lose.Probao sam film preko usba i to ucitavanje filma je trajalo kao vecnost a da ne spominjem subtitl opciju,film kada se ucita titl kao da mu opadaju frejmovi...
Tako da ce ipak pasti neki 65'' ips od lg'a

Last edited:

damir.grujin

Member
Reaction score
14
Koji od ova dva?Eazlika u ceni jeskoro 30e ali mi se ne placa extra samo zbog philipsovog proseravanja sa ambilight glupostima...
Iskljucivo gejming i filmovi nararvno,vidim da je na ovom lg-u lag od 8 do 12ms u game modu a pise da ima cak ni nema hdmi 2.0?Mada lg ima bt5.0 a filips 4.2
Sto je smesno mada sam ja gledao od lg-a ovaj model https://pcpractic.rs/lg-televizor-6...dium=product_price_click&utm_campaign=bidding ali kontam da je to manje vise to.
Inace imam slican model ali manje dijagonale ali bozemoj ne moramkupiti samo lg proizvod...Philips je kazem skuplji oko 300e ali me zanima dal vredi te razlike u ceni ili ne...