Hardware Koji hard kupiti?

Hardware

pantelija

New member
Reaction score
6
Hoću da kupim hard od 4tb, ali ne znam šta je trenutno najbolje za kupovinu. Hard mi treba da skladištim filmove i sve ono što koristim za 3D dizajn(programi, 3d modeli, teksture, pluginovi, urađeni projekti....). Da li da kupim wd, seagate ili toshiibu?

Doktor

Moderator
Staff member
Reaction score
148
jel zelis brz pristutp podacima ali da je samo storage?

Doktor

Moderator
Staff member
Reaction score
148
Western Digital je za storage uvek bio dobar izbor i to uzmi neki iz blue serije. Zelena serija je malo problematicna i garancija je kraca. Blue su po meni uvek bili najbolji odnos cene i kvaliteta. Ako zelis nesto jace - ili Seagate Baracuda ili WD Black serija

• Like
Reactions: pantelija

pantelija

New member
Reaction score
6
WD od 4TB koji sam kupio, danas je počeo čudno da se ponaša. Naime, bez ikakvog meni poznatog razloga, windows na momenat ne prepozna hard i nestane u windows exploreru ili total commanderu, pa se pojavi nakon dve-tri sekunde. To se dešava na svakih nekoliko minuta. Ne postoji šablon tog dešavanja. Ne znam da li je ovo do harda, možda do ploče, ili kabla. Koji program da koristim za testiranje harda?

Cyrix

Member
Reaction score
43
Sam si sebi najverovatnije dao odgovor, probaj kako se ponasa u drugom racunaru sa drugim napajanjem i kablom. Ili ubaci u usb rack. Proba neka potraje neko vreme, zavisno koliko ucestalo se desava.

Moze da bude uzrokovano i softverski ali pre bih isao na ovu prvu soluciju.

Opste stanje diska mozes da proveris sa programom HD Sentinel, postoji besplatna verzija.

Sent from my iPhone using Tapatalk

pantelija

New member
Reaction score
6
Ugasio računar, izvadio sata i kabl za napajanje pa vratio nazad, upalio računar i sada radi. Ono što je čudno, da sva tri ostala harda imaju pored ikonice zeleni check box, samo taj hard nema.