HELP! Koji PlayStation 3 da kupim??

Help

Samus

Active member
Reaction score
137
Zdravo drugari!

Resio sam nakon toliko godina da nadjem i kupim PS3.
Juce sam kupio Sonic the Hedgehog (Sonic 06) jer to je igra koju zelim da igra prvo na konzoli.

E sad, kao sto rekoh, nakon toliko godina, nikada nisam imao dodira sa PS3 konzoliom niti istraziva o njoj, tako da nemam pojma o konzoli,
na sta da obratim paznju, koji su problemi, sta da pitam prodavca itd...

U principu ono sto sam juce uspeo da shvatim jeste sledece:

- PS3 ima 3 revizije hardvera: Phat, Slim, Super Slim.
- PS3 phat launch model "xxxx A01" ima potpuni hardver za igranje PS2 igara, i 99,9% igara rade
- PS3 phat "xxxx E01" ima delimican hardver za igranje PS2 igara, i igre se emuliraju na njemu, nije native kao "xxxx A01", ali sa 80% kompatibilnosti.
- Sony 3 konzole pate od "YLOD (yellow light of teath)", gde sam ja skapirao da je to zbog pregrevanja konzole gde ona "umre" od toplotnog udara, nepovratno (iskreno da nema toga, ne bi me bilo briga koji PS3 bih uzeo, samo da mi prodavac proda ispravan. Taj YLOD me najvise i brine tbh)
- Phat model je bucan kao Boing kad polece, pogotovo nakon 30 minuta igranja, odnosno ventilator je.
- Slim je tih, ali moze da se cuje (e sad mene zanima koliko je tih u praksi)
- Super Slim je najtisi. Cuo sam da govore kako se i ne cuje uopste, kao da ne radi fentilator.

Ta buka kod Phat modela mi odmah govori da otpisem Phat u startu, a i PS2 kompatibilnost mi nije prioritet, prioritet su mi PS3 igre!
Ako moze PS1 i PS2 super, kako god da se pokrene, ako ne, opet super, dokle god moze da pusta PS3 igre sa diska ili HDD-a.
Takodje RetroArch bi bio dobar, ali ne mora.
NAJ bitnija stavka mi je:
1) Da je tih
2) Da je pouzdan
3) Da se ne pregreva
4) Da pusta PS3 igre (duh!)
5) Da moze da se hakuje ako odlucim, ili ako vec kupim hakovan nebitno...

- Takodje sam cuo da Super Slim ima titanijumske kondenzatore....opet, Doktor bi to bolje znao da objasni.
Kao kazu da super slim, zbog tih titanijumskih kondenzatora ne moze da se pregreje, odnosno dobije YLOD, dok su Slim modeli podlozni YLOD-u kao i Phat modeli??? To me sad buni, ja sam mislio da je Slim bolje odradjen....

Eto toje sta sam ja prikupio.
Dakle kakvi su vasi saveti kao neko ko vec ima PS3 i iskustva vezana za kupovinu i samu konzolu?

Hvala!

hqdefault.jpg

WickedlNl

Administrator
Staff member
Reaction score
306
Ja bih PS3 Phat ako je u dobrom stanju i to mislim da nije skroz izgreban sbog te fine gloss plastike. Ko nije pazio, to sada izgleda ko da je neko dete zhvrljalo po njemu. To ne bih nikada uzeo.

Sledeci je PS3 slim, mozda i naj pouzdaniji. PS3 Super slim...mislim ako ga dobijes za dhzabe al izgleda tooooooooolko jeftino. Ne znam sta im bi da izbace to, uzasan je.

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
533
Website
www.emuglx.org
Mislim da je pravi odgovor - ni jedan. Osim ako baš ne želiš da igraš MGS4, mimo toga stvarno ne postoji mnogo razloga?

Slim ili Super Slim, debele izbegavaj.

Ja sam imao Super Slim kad mi je debeli iz 2007. crkao, nisam imao nikakvih problema.

• Like
Reactions: Samus

Samus

Active member
Reaction score
137
Ja bih PS3 Phat ako je u dobrom stanju i to mislim da nije skroz izgreban sbog te fine gloss plastike. Ko nije pazio, to sada izgleda ko da je neko dete zhvrljalo po njemu. To ne bih nikada uzeo.

Sledeci je PS3 slim, mozda i naj pouzdaniji. PS3 Super slim...mislim ako ga dobijes za dhzabe al izgleda tooooooooolko jeftino. Ne znam sta im bi da izbace to, uzasan je.
znaci slim je ipak najbolja verzija.
Mislim da je pravi odgovor - ni jedan. Osim ako baš ne želiš da igraš MGS4, mimo toga stvarno ne postoji mnogo razloga?
kako mislis ni jedan? pa razlog su ps3 igre valjda...

NikolaGLX

Administrator
Staff member
Reaction score
84
Debeli ps3 izbegavaj kao i prvu reviziju slim modela( unutra je isti kao 80gb fat) takodje ne bih uzimao ni Super slim iz poslednje serije(vec su slabije izrade i teze se moduju,na njima ne moze permanent hack ) po meni najbolje da trazis slim 25xx model iz sredine proizvodnje.

• Like
Reactions: TheRealNick

Samus

Active member
Reaction score
137
@NikolaGLX Nasao sam ovo na GBAtemp. Pise "some 25XX models" takodje koji je razlog za 25xx?

firefox_GkB1Ud5mqQ.png

NikolaGLX

Administrator
Staff member
Reaction score
84
Pa uradjeni su u nizem nm procesu znaci da se manje greju pouzdaniji su a i svi su permanent hack ready.

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
533
Website
www.emuglx.org
kako mislis ni jedan? pa razlog su ps3 igre valjda...
Koje tačno?

Sve što je valjalo na PS3 dobilo je HD remaster za PS4, ono što nije možeš na PS Now da odigraš... osim možda 2-3 igre.

Za Sonica 06 i generalno multiplatform crap iz te generacije bolje da nabaviš hakovan X360, jer u većini slučajeva čak i bolje rade tamo.

NikolaGLX

Administrator
Staff member
Reaction score
84
Sly Cooper trilogija nije dobila remaster,motorstorm serijal,resistance,gt5,gt6,killzone serijal.... Ima mnogo razloga da se nabavi ps3 jos uvek.

• Like
Reactions: Chodex

Chodex

Active member
Reaction score
78
Srvarno mi je zao sto se Sly Cooper fransiza ugasila. Trilojija na ps2 je bila odlicna i fan sam celog serijala. Cetvorka je bila sranje ali ga nije radio Sucker Punch. Sta mislite da li mozemo na ps5 ocekivati potpuno novu Sucker Punch SC igru ?

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока

Frosal

New member
Reaction score
18
Zadnji slim na kojem se moze instalirati CFW je najbolji model.

Evo ti cele liste: https://www.psdevwiki.com/ps3/SKU_Models

manje nm = zahteva manje struje plus se lakse hladi

Znaci CECH-2504A ili CECH-2504B u zavisnosti kada je proizveden ("date code" - zadnji je "0D" na kojem se sa sigurnoscu moze instalirati custom firmware).

Mnogo je zezanja sa ovim fat modelima, plus oni prvi modeli su sada izrazito retki. Jedan se nedavno prodao na KP za 230 evra... Ali ti modeli su tempirana bomba po mom misljenju. Za taj novac je bolje kupiti upscaler + PS2 ako ti se bas igraju PS2 igre na modernim televizorima.

NikolaGLX

Administrator
Staff member
Reaction score
84
Srvarno mi je zao sto se Sly Cooper fransiza ugasila. Trilojija na ps2 je bila odlicna i fan sam celog serijala. Cetvorka je bila sranje ali ga nije radio Sucker Punch. Sta mislite da li mozemo na ps5 ocekivati potpuno novu Sucker Punch SC igru ?

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
Tesko,oni sada rade Tsushimu, Naughty Dog je trazio da se vrati Jack&Daxter serijalu ponovo pa Sony nije odobrio tako da ,,mrka kapa" za Sly na zalost verovatno.

• Like
Reactions: Chodex

Samus

Active member
Reaction score
137
Koje tačno?

Sve što je valjalo na PS3 dobilo je HD remaster za PS4, ono što nije možeš na PS Now da odigraš... osim možda 2-3 igre.

Za Sonica 06 i generalno multiplatform crap iz te generacije bolje da nabaviš hakovan X360, jer u većini slučajeva čak i bolje rade tamo.
osim sto ps 3 ima za 90 eura da se nadje :D

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
533
Website
www.emuglx.org
Sly Cooper trilogija nije dobila remaster,motorstorm serijal,resistance,gt5,gt6,killzone serijal.... Ima mnogo razloga da se nabavi ps3 jos uvek.

Jeste ima po nesto ali ni blizu kao bilo koji drugi PlayStation.

Killzone serijal btw na PS Now radi bolje nego na OG hardveru.

Samus

Active member
Reaction score
137
inace bio sam kod lika kuci, sony slim je u sasvim dobrom stanju fizicki. seriski broj je CECH 3003B, hakovan je, kad god se upali mora da se klikne HEN ikona koja lici na jaje sa zumancetom lol.
a sistemski meni u settings je 4.68
HDD je prilicno veliki, mozda 500GB.

sta mislite o tom sistemu?

Soni je tih, ono cuje se tiho, nije kao wiiU recimo ili Wii, ali je prilicno tih.
Probao sam neke igre igrao malo, medjutim kad udje u igru GTA5 pocne zvucno jace da se cuje. nije kao fen, ali npr kao neka jaca graficka.

Jel to normalno? I sonic generations na primer se nije cuo.

Svakako bih ga ja otvorio i ocistio, zamenio pastu ako to nije neka veca mudrolija od kompa....

Takodje sam se pitao da li bih mogao da kupim noktua fentilator da zamenim ovaj njegov za noktuin...da li je to moguce?

• Like
Reactions: TheRealNick