Trailer Legendarni RE4 postaje VR FPS igra za Oculus Quest 2

Trailer

EmuGlx News Bot

New member
Reaction score
71
Resident-Evil-4.jpg

Capcom i Oculus su najavili da će legendarna survival horor igra Resident Evil 4 uskoro biti portovana na veoma uspešni VR headset Oculus Quest 2!

Igra će biti u potpunosti adaptirana za VR igranje, što znači igranje će biti potpuno iz prvog lica, sa podrškom da igrač svojim rukama manipuliše sa oružjem, inventarom i objektima oko sebe. Više detalja o ovoj igri će biti objavljeno 21. aprila tokom Oculus Gaming Showcase prezentacije.

The post Legendarni RE4 postaje VR FPS igra za Oculus Quest 2 appeared first on EmuGlx.

Pročitajte više na EmuGlx.org sajtu...

• Like
Reactions: TheRealNick

WickedlNl

Administrator
Staff member
Reaction score
133
Stvarno ne znam nasta ce ovo da lici. Zvuci uzbudljivo al obicno pretvoriti 20 godina staru igru u 3D igru...mora nesto da nece shtimati. Verovatno manji broj neprijatelja.

• Like
Reactions: JackRaid04

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
175
Website
www.emuglx.org
Stvarno ne znam nasta ce ovo da lici. Zvuci uzbudljivo al obicno pretvoriti 20 godina staru igru u 3D igru...mora nesto da nece shtimati. Verovatno manji broj neprijatelja.
Knife fight onaj legendarni na šta će da liči, gomila QTE-a ili oni lol momenti kad bežiš od stene... trčiš i gledaš napred ne vidiš šta te juri? Koliko je to bez efekta u VR-u.

Biće interesantno videti kako će mnoge scene da adaptiraju za ovo, možda bude ipak malo uproštena igra.

DieH@rd

Active member
Reaction score
82
U svakom slucaju posle RE8 ce 1000% izbaciti full nextgen rimejk od RE4.

• Love
Reactions: Chodex

JackRaid04

Active member
Reaction score
72
Verovatno će ko i RE3 dosta da ga krajcuju, da skrate zamak pretpostavljam

JackRaid04

Active member
Reaction score
72
Bilo bi ga da nisi piratizovao Drimkast tad i podržao Segu sad ćuti.

Last edited:
  • Haha
Reactions: TheRealNick

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
175
Website
www.emuglx.org
Bilo bi ga da nisi piratizovao Drimkast tad i podržao Segu sad ćuti.
SEGA je podržavala EmuGlx u doba Dreamcasta! Thats a fact. :bounce2:

Tvoje sprdanje aside, Veronica je bila veoma uspešna na PS2 takođe, a bilo je i HD verzija kasnije i za X360, valjda i za PS3.

Biće rimejk svih RE igara, samo polako :)

• Like

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
175
Website
www.emuglx.org
Resident Evil Code: Veronica received widely positive reviews and scored sale figures of 1.4 million sold copies on the PlayStation 2 and 1.14 million sold copies on the Sega Dreamcast for its main publisher Capcom, achieving both platinum status.[9] Taking the publishers of all regions at once into account, as there are also Eidos (Europe) as well as Nintendo Australia, a total amount of over 3.21 million sold copies results.[10]

Ovo je bez HD remastera, znači veoma uspešna igra.

DieH@rd

Active member
Reaction score
82
Prodaja je bila OK, ali sam utisak medija i javnosti je bio osrednji.

IMO, RE4 rimejk bio dobio veliki budzet i paznju, dok bi Code Veronica rimejk bio brzinski projekat kao RE3.

• Like
Reactions: JackRaid04

Chodex

Member
Reaction score
46
Prodaja je bila OK, ali sam utisak medija i javnosti je bio osrednji.

IMO, RE4 rimejk bio dobio veliki budzet i paznju, dok bi Code Veronica rimejk bio brzinski projekat kao RE3.

Nadam se da znas sta pricas vezano za RE4 remake. Na internetu su jedino prisutne spekulacije.

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
175
Website
www.emuglx.org
Pa i moje je spekulacija, ali cim su imali ovoliki uspeh sa RE2 i RE3, nece tu stati.
Zbog popularnosti RE2 Rimejka mnogi su spekulisali da je Code Veronica sledeći na redu za rimejk jer se u njemu direktno nastavlja priča od Claire.

Takođe pošto Veronica ima 3D okruženja, rimejk bi bio dosta lakši jer bi za razliku od 2D slika koje su morali da "oživljavaju" u RE2 i RE3 rimejkovima, ovde imali makar kakav takav blueprint za igru da na osnovu istog naprave novu grafiku... što bi i dalje bio popriličan zahvat jer je Veronica OGROMNA po pitanju lokacija bukvalno ima ih više od sve tri PSX igre zajedno.

• Like

JackRaid04

Active member
Reaction score
72
jer se u njemu direktno nastavlja priča od Claire.
Koliko Capcom voli da nastavlja priče videli smo svojevremeno sa RE6 gde je pao full on akcioni reset.

Nemam ja ništa protiv Veronice, tama bi iskoristio da je odigram ali mislim da pare diktiraju a ne yt fandom povezivanje narativnih mostova klipovi

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
175
Website
www.emuglx.org
Koliko Capcom voli da nastavlja priče videli smo svojevremeno sa RE6 gde je pao full on akcioni reset.
RE6 je upravo pravi primer kako su sve priče do tada ispoštovane i završene, baš kao MGS4, no loose ends.

A igra nije mnogo više akcionia nego što su RE4 ili RE5 bili, samo ima luđe međuanimacije, nikakav reset se tu nije desio već kulminacija prethodne dve igre i svih priča do tada, pravi kraj Resident Evila.

U sedmici i osmici da nema Chrisa, bukvalno nikakve veze ne bi imalo sa pričama od pre, možda je i svet za sebe, možda će i više biti povezano u osmici, to ostaje da se vidi.

Nemam ja ništa protiv Veronice, tama bi iskoristio da je odigram ali mislim da pare diktiraju a ne yt fandom povezivanje narativnih mostova klipovi
Pa po svim mogućim metrikama Veronica je zaradila više od OG RE3? Fanovi itekako žele taj remake ali neće to skoro. Sigurno će da muzu RE4 još, možda čak i keca ponovo, pre nego što pogledaju šta ima još da se rimejkuje od RE klasika.

• Love