Retro Malo zanimljivih retro vesti, naravno komodorskih

Retro

carnex

Active member
Reaction score
100
Na Spekiju tom bi lagano mogle neke igre u fazonu Panzer Generala da rade, ovo me podseća na to full.
Potezne strategije? Naravno da postoji mnogo poteznih strategija na ZX spektrumu i ostalim 8bitnim kompjuterima

H.E.R.O.

Active member
Reaction score
105
U poslednje vreme, prava je najezda (dobrih) C64 igara. Dok sa nestrpljenjem isčekujem new Miner 2019, ove dve igre su mi privukle pažnju i razmišlja se o orderu fizičkih kopija.

• Like
Reactions: TheRealNick

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
628
Website
www.emuglx.org
Pa nije ranije imao neki opširniji review za C64. Sem par igara i covers-a.

Da secam se pratim ga od početka, nego ispade da je i on imao C64 kao klinac ali slično kao i mene nije ga mnogo držao odvukao ga Nintendo…

Nije mnogo toga pozitivnog rekao u klipu ali zabavna je epizoda makar, ona street brawl igra što je jedino pohvalio sećam se toga @carnex je davno spominjao :)

• Like
Reactions: Ashitaka

H.E.R.O.

Active member
Reaction score
105
Da secam se pratim ga od početka, nego ispade da je i on imao C64 kao klinac ali slično kao i mene nije ga mnogo držao odvukao ga Nintendo…

Nije mnogo toga pozitivnog rekao u klipu ali zabavna je epizoda makar, ona street brawl igra što je jedino pohvalio sećam se toga @carnex je davno spominjao :)
Sem par izuzetaka, igre koje je spomenuo nisu objektivni reprezent platforme. Ipak se radi o limitiranom iskustvu korisnika jer pitanje koliko je zaista bio u toj prici sredinom 80-tih godina, kada je sistem bio na vrhuncu. Svakako, fun faktor u epizodi je primaran.

• Like
Reactions: Ashitaka

Ace

New member
Reaction score
16
Pa dobro, Džejms je namerno tražio neke apsurdne naslove sa dna kace jer niko neće da gleda AVGN-a koji hvali igre. Mada već na samom početku epizode sam provalio da nema previše iskustva sa C64 čim je nakačio džojstik u port 1 😄

H.E.R.O.

Active member
Reaction score
105
Pa dobro, Džejms je namerno tražio neke apsurdne naslove sa dna kace jer niko neće da gleda AVGN-a koji hvali igre. Mada već na samom početku epizode sam provalio da nema previše iskustva sa C64 čim je nakačio džojstik u port 1 😄
...I primetio da mu pola tastera ne radi. A ustvari radilo se o defektnom CIA čipu.

H.E.R.O.

Active member
Reaction score
105
Danas mi je iz UK stiglo jos jedno kasetno izdanje igre. U pitanju je Mancave sa nesvakidasnjem konceptom igre, bar na C64 a posebno medju New age izdanjima. U ulozi ste ćaleta koji je u potrazi za svojim mirom u kući a koji mu narušavaju klinci-smarači/porodica. Skala sa stresom se koriguje kolektiranjem časopisa koji se pojavljuju po platformama. Jako tricky ali i zabavno! :)

IMG-20210930-193633-HDR.jpg

• Like

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
628
Website
www.emuglx.org
Danas mi je iz UK stiglo jos jedno kasetno izdanje igre. U pitanju je Mancave sa nesvakidasnjem konceptom igre, bar na C64 a posebno medju New age izdanjima. U ulozi ste ćaleta koji je u potrazi za svojim mirom u kući a koji mu narušavaju klinci-smarači/porodica. Skala sa stresom se koriguje kolektiranjem časopisa koji se pojavljuju po platformama. Jako tricky ali i zabavno! :)

IMG-20210930-193633-HDR.jpg

Cool je videti widescreen HDTV u C64 igri, makar kao deo pozadine :lol: Modern times!

Sent from my iPhone using Tapatalk

carnex

Active member
Reaction score
100
Dve glupe zanimljivosti.
Prva je da igra 8-bit guy-a PETSCII robots na Komodoru 128 podržava Dual Monitor Setup :D

A druga je tipična glupost kada se enduzijasti zalete. Mega65, čuveni projekat uskrsnuća nesuđenog Komodora 65 dobija svoju portabilna kontola/telefon varijantu. Ngage-u je presuđeno :D

Last edited:
  • Like

carnex

Active member
Reaction score
100
Izašao prvi pravi JRPG za C64. Jeste da vara i to ne malo sobzirom da je "ketridž" (da, igra se prodaje kao .crt fajl) igre skoro 700kb al je svejedno je veoma znimljivo imati nešto novo. Napokon da i debeljko kopira japance posle toliko nekažnjenog kriminala u drugom pravcu :p (Moram da napomenem da je ovo šala, za svaki slučaj da ne bude srčki)

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
628
Website
www.emuglx.org
Izašao prvi pravi JRPG za C64. Jeste da vara i to ne malo sobzirom da je "ketridž" (da, igra se prodaje kao .crt fajl) igre skoro 700kb al je svejedno je veoma znimljivo imati nešto novo. Napokon da i debeljko kopira japance posle toliko nekažnjenog kriminala u drugom pravcu :p (Moram da napomenem da je ovo šala, za svaki slučaj da ne bude srčki)

Čudi me da do sad nije bilo pokušaja da se Final Fantasy I nekako prepakuje za C64