News Mass Effect Legendary Edition je težak oko 100GB

News

EmuGlx News Bot

New member
Reaction score
259
Mass-Effect-shepard.jpg

Electronic Arts se sprema da najzad u javnost pusti remaster legendarne RPG franšize Mass Effect koji su obeležili jedan od najuspešnijih perioda poslovanja studija za razvoj video igara Bioware. Originalno napravljene i izdate na Xbox 360 i PlayStation 3 konzolama, ove igre nikada do sada nisu bile portovane na druge konzolne sisteme. PC verzije jesu postojale, ali su one bile napravljene u dobu pre popularizacije Steam-a i čak nisu imale integrisanu podršku za gamepadove.

Mass Effect Legendary Edition će u sebi doneti sve tri originalne igre, skoro sve DLC pakete (jedan od njih nije bio pravilno arhiviran pre više od jedne decenije i po) i unapređenu grafiku i pažljivo urađeni rebalans gameplay-a (pogotovo u prvoj igri). Osnovni plaket igre će težiti skoro 90GB, a samo prvi patch će tražiti od igrača da skinu više od 10 GB podataka.

Igra stiže u prodaju na PC, PS4 i Xbox One platformama 14. maja i imaće ugrađenu podršku za nextgen konzole koje će moći da ih renderuju u 4K60 modu. Pun spisak podržanih rezolucija i framerate opcija na svim konzolama možete pročitati ovde. Kao poseban bonus, igrači već sada mogu da posete oficijelni sajt igre i sami kreiraju svoj omot igre sa omiljenim likovima iz cele trilogije.

The post Mass Effect Legendary Edition je težak oko 100GB appeared first on EmuGlx.

Pročitajte više na EmuGlx.org sajtu...

Chaos212

New member
Reaction score
1
Nije mi jasno zasto ne krenu da nude u download managerima njihovim app launcherima itd da izaberes koj ces jezik. Razlika od 20 giga a koj ce mi mantrag 5 jezika.

WickedlNl

Administrator
Staff member
Reaction score
258
Al kolko sam izvalio to je jedini non-stoory DLC, vishe nesto kao nova gameplay mehanika, re mercenaries mod tako da vidim ljudi i nisu tolko pogodjeni time.

"It would basically take us another full six months just to do this with most of the team we've got. I wish we could do it. Honestly, just because this is meant to be everything that the team ever created, brought together again - all the single-player content. And so, leaving it all on the cutting-room floor, it was heartbreaking."

Teoreticar

Member
Reaction score
16
Pobrkao sam Citadel sa Pinnacle Station-om, moguce da uopste nije bitan...

WickedlNl

Administrator
Staff member
Reaction score
258
Pinnacle Station brought forth new areas to the game, notably a secret alliance station, and new gameplay opportunities such as combat scenarios. Given that the DLC did not contain any story changes or even much story content at all, it was easier to cut than to delay the entire release to rebuild it from the ground up.

• Like
Reactions: Teoreticar

DieH@rd

Active member
Reaction score
139
Review embargo pada danas u 14h, za ocekivati je da ce impresije biti pozitivne.

• Like
Reactions: WickedlNl

WickedlNl

Administrator
Staff member
Reaction score
258
Opisi kasne jer im EA prekasno dao review code zbog novog patcha pa je vecina tek prvi deo obrnuli. Za sada dosta "review in progress" al uglavnom veoma pozitivni utisci.

• Like
Reactions: TheRealNick

WickedlNl

Administrator
Staff member
Reaction score
258
Ja jedva cekam obrnem, samo ne znam dal da malo sacekam polovnjak ili neki popust. Nije da nije dobar dil $60 za 3 dugacke igre al ono, this or RE8 prvo :D

NikolaGLX

Administrator
Staff member
Reaction score
69
Meni je ovo znacajno zbog toga sto EA menja stav o remasterima pa mozda dobijemo Dead Space trilogiju ili stare NFS igre u ovako nekom paketu.

NikolaGLX

Administrator
Staff member
Reaction score
69
Ko zna? Underground 1/2,Carbon su bile dobro prodavane igre,plus mozda Most Wanted pravi remaster umesto one tyge iz 2012.

DieH@rd

Active member
Reaction score
139
Ahem... ovo je malo ispeglan port. :p

Javite kad EA krene kao Capcom da prave AAA rimejkove ili kao Sony AAA remastere. :D

Teoreticar

Member
Reaction score
16
Pa mnogi ce to krenuti da rade... po jedan "ispeglan port"/remaster/remake po generaciji...
Isuvise je puno novih igraca da ne bi to radili...

I Disney jos uvek zaradjuje na Snezani iz 1937.

DieH@rd

Active member
Reaction score
139
Ovo je franshiza koja je izasla pre popularizacije xinput-a, za vreme dok su publisheri posmatrali PC kao piratsku platformu. Spiritualni nastavak je failovao, Bioware-ov Anthem failovao, treba im sada makar nekakav "cheap win" pre nego sto pokusaju da povrate Bioware u uspesan tim.

• Like
Reactions: TheRealNick

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
430
Website
www.emuglx.org
Ovo je franshiza koja je izasla pre popularizacije xinput-a, za vreme dok su publisheri posmatrali PC kao piratsku platformu. Spiritualni nastavak je failovao, Bioware-ov Anthem failovao, treba im sada makar nekakav "cheap win" pre nego sto pokusaju da povrate Bioware u uspesan tim.

E bas tako! Bila su to wild and shitty vremena za PC tad

WickedlNl

Administrator
Staff member
Reaction score
258
Iskreno mislim da je ovo najbolje sto mozemo ocekivati a i bilo bi ne realno da spremaju pravi sledeci ME4 a da usput odrade u full on remaster prva 3 dela. Igra i dan danas izgleda odlicno. Citam po forumima kao aaaa trebali su daju BluePointu da odradi. Kolko je BP trebalo da odradi remaster DS-a cija cela igra nije ni velicine pola Citadel u ME? Ja mislim da ce full on remasteri da piche samo za klasike i samo za ultra matore igre.

A i realno, bas zato sto je ME4 in production, ovo je super da se ljudi podsete na prichu.

Sto se tice NFS...kolko god imao dobra secanja, dal stvarno zelim da prelazim UG2 ponovo il tako neki naslov...cak i Most Wanted iz 2005e? Verovatno ne. Dovoljno je aktivna franshiza da ako misle da takvoj igri treba remaster, samo da to ubace kao novi nastavak NFS franshize. Steta jedino sto ima tolko nastavka a bukvalno ne mozes ni na jednoj platformi sem mooozda PC da odigras bilo koji naslov al sa mucenjem. Pre bih voleo ako je to moguce naprave easy portove da mozemo u modernom dobu ih igramo ako ocemo. Za Switch dusu dalo ti matori naslovi.

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
430
Website
www.emuglx.org
Evo ovi čekaju da vide kako će da prođe ova remaster kolekcija pre nego što se odluče da se iscimaju MP mod da urade opet za ME3, toliko veruju u serijal...

Za NFS slažem se @WickedlNl i NFS HP 2010 Remaster sam pozdravio ali nije bilo boga da ga prelazim. Ali neki OLD SCHOOL collection portova malo doteranih 90s NFS igara za Switch, to bi bilo top.

• Like
Reactions: WickedlNl