Nintendo Metroid Dread - Prvi utisci / Recenzije

Nintendo

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
591
Website
www.emuglx.org
Da li si igrao te igre duze od par sati?
Da, jesam posebno Hollow Knighta, fina igra ali gomila amaterskih gluposti postoji. Jednostavno nije mi to ista klasa igre.

Ori je super, art i muzika kidaju ali isto gameplay ima tu i tamo taj indi feel, šta znam, nije me ni jedan držao do kraja.

Maybe its just me, i Nintendo magija jeste samo tako psiholoska stvar ali sa razlogom! :)

Za autore Dreada, pa imali su oni od Nintendo inputa tonu nište ne brini Baš kao i svaki studio koji radi za njih.

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
591
Website
www.emuglx.org
Zato sto je Sega ovde smatrana za kul stvar, Nintendo nije bio ni zastupljen toliko pa mnogi nemaju nostaliju. Steta, jer Mega Drive ima mozda 2-3 igre koje mogu da pariraju SNESu.
Ima toga naravno ali ne mislim na fanovske recenzije po forumima i blogovima već ovako u zvaničnim medijima, profi novinarskim sajtovima i časopisima domaćim. Tu je više problem što nemaju uspostavljenu saradnju sa Nintendom koji traži da se pokrivaju sve stvari a ne samo velika izdanja.

Očekujem u sledećem Svetu Kompjutera vodič kako igrati Dread na PC-u :lol:

Zlatna_Sekira

New member
Reaction score
1
Nikako da cujem konkretan argument sta to ne valja, osim sto je "indie".

Pa dobro, nista lose u tome dok ne promovisu pirateriju. Steta sto je Nintendo konzola u 2021. toliko slaba da ne mozemo da uzivamo u pristojnoj grafici.

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
591
Website
www.emuglx.org
Dizajn svega, mehanike, flow igre. Indiji se uglavnom uhvate nekog gimmicka i guraju ga kroz celu igru ili kroz segmente. Jel treba i primere i screenshotove da dodam? Možda in depth video analizu? :)

Ne kažem da nema sjajnih indija ali do sada nisam video ni jedan da radi ono što Metroid radi bolje od Metroida, ni blizu. A ni kad su druge Nintendo igre u pitanju, Castlevania takodje.

Metroid Dread ima sasvim finu grafiku u portable modu igram 60fps nemam zamerki, jedna od boljih Switch igara po pitanju performansi.

Also, objašnjavanje čitaocima kako emulirati igru sa trenutno aktuelnog sistema nije piraterija ali jeste jasan poziv na pirateriju. Bio je dobar video o tome na ovom threadu mislim ranije.

Samus

Active member
Reaction score
146
Nikako da cujem konkretan argument sta to ne valja, osim sto je "indie".

Pa dobro, nista lose u tome dok ne promovisu pirateriju. Steta sto je Nintendo konzola u 2021. toliko slaba da ne mozemo da uzivamo u pristojnoj grafici.
Ja ne bih rekao da ne valaju indie igre, ja volim indie pogotovo na fazon metroida jer volim metroid, ali kad nesto kopiras ili zasnivas na originalu nista ne moze da parira originalu jer original je uporavo sustina i srz onoga na osnovu cega su indiji metroidvanije gradjeni.

Ja mogu da kazem da ima i izvrsnih indija koji su mi dobri kao i metroid, ali nisu metroid. to je ono sto "ne valja" ja bih rekao.
I to je ok i normalno na neki nacin,i logicno.

Sama cinjenica da metroid radi ogromna multi bilionska kompanija sa ljudstvom i budzetom na nivou drzave manje, govori da ce kvalitet sa tehnicke strane biti zagarantovan. A indie je indie, sama rec kaze, independent, jedna osoba ili par njih radi igru sa budzetom od 10 do 100 dolara.
Indie remake metroid 2 igre je trajao 10 godina i nije na nivou tehnickom kao ni jedna metroid igra od nintenda, ali je po meni remek delo gameplay-a.

Sad se tu vec ulazi u onaj deo gejminga "fanovi najbolje znaju sta fanovi vole" u cemu kompanije manjkaju cesto jer se vode drugim filozofijama.

Samus

Active member
Reaction score
146
Odigrao sam igru, 100% presao i nisam nesto preterano zadovoljan kao fan. Osim toga ok je igra.
Sto vise igram vise zamerki nadjem....namecu se jbg, ne trazim ih.

Osecam se nekako kao da mi je kertridz viska sada. Naravno necu ga prodavati ali takav je osecaj.

7/10

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
591
Website
www.emuglx.org
Odigrao sam igru, 100% presao i nisam nesto preterano zadovoljan kao fan. Osim toga ok je igra.
Sto vise igram vise zamerki nadjem....namecu se jbg, ne trazim ih.

Osecam se nekako kao da mi je kertridz viska sada. Naravno necu ga prodavati ali takav je osecaj.

7/10
To je taj fanovski burn rekao bi.

Ja kao neko ko je jako malo igrao Metroid igre imam totalni blast sa Dreadom, čak me i motiviše da probam stare igre što ću i uraditi kad malo prođe ova sezona.

• Like
Reactions: Samus

Samus

Active member
Reaction score
146
To je taj fanovski burn rekao bi.

Ja kao neko ko je jako malo igrao Metroid igre imam totalni blast sa Dreadom, čak me i motiviše da probam stare igre što ću i uraditi kad malo prođe ova sezona.
Pa pazi, igra jeste dobra i ne sumnjam da si imao blast, ali sto se tice onoga sto sam rekao trudim se da budem objektivan i kad prodje taj burn.
Inace govorim iz nekog iskustva sa metroidom i sta bih kao neko ko poznaje metroid mogao da oceluje sto moje misljenje cini prilicno specificnim i odredjenim, ali osim toga igra jeste sjajna.
Samo ima zamerki.
Nije to slucaj samo sa ovim metroidom, metroid unazad vec 3-4 naslova imaju slican problem.
Isto vazi i za sonic.
Ako bolje poznajes sobic znas o cemu pricam.
Mogao bih da elaboriram ali me malo mrzi trenutno...

Samus

Active member
Reaction score
146
Dread je razocarenje veliko i ne vredi novac koji traze.
Igra je u najbolju ruku prelepa indie metroidvania.
To je sve. Platite 7000 din i gledate u lepu igru.

Smesni su ljudi koji po netu govore (ako ste culi) da je ovo najbolji metroid do sada i da je bolji ili parira super metroidu.

Samo cu reci... lol
To su ljudi koji nemaju pojma sta pricaju ili su placeni da hvale (moje licno misljenje)

Hiawata

Member
Reaction score
11
Igra je dobra, ali nista vise od toga. Igrao jedno vece, presao utepao prvog bosa i dva Emija i od tad nisam pokretao igru. Ljubitelj sam metroidvanija, ali mi ovo ne radi poso. Videcemo, kad budem opet imao vremena, mozda promenim misljenje. Svakako ne zasluzuje vrhunske ocene, a cena je bezobrazno visoka obzirom da nema nikakav replay value. Ono sto mi se pak dopalo je zort kad te Emi lovi.

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
591
Website
www.emuglx.org
To su ljudi koji nemaju pojma sta pricaju ili su placeni da hvale (moje licno misljenje)
Možda su plaćeni da nemaju pojma? :lol: Šalim se...

Ali pogledaj, kod amera gde je Nintendo kultura jaka, gde pretpostavljam da je dosta autora recenzija igralo stare Metroide, opisi su isto uglavnom veoma pozitivni.

Dugo nije bilo ovakve igre, i mislim da se zbog toga i gleda kroz prste što nije na nivou SNES i NDS igara od pre koliko.

Hiawata

Member
Reaction score
11
55eur za single player igru koja nema nikakav repleyability, prosecnu grafiku, nikakvu pricu, nikakav multiplayer, nije nista novo donela u zanr?

• Like
Reactions: Samus

Samus

Active member
Reaction score
146
Možda su plaćeni da nemaju pojma? :lol: Šalim se...

Ali pogledaj, kod amera gde je Nintendo kultura jaka, gde pretpostavljam da je dosta autora recenzija igralo stare Metroide, opisi su isto uglavnom veoma pozitivni.

Dugo nije bilo ovakve igre, i mislim da se zbog toga i gleda kroz prste što nije na nivou SNES i NDS igara od pre koliko.
Pricaj sta zelis ali ja sam igru zavrsio za 11 sati sa odugovlacenjem i to 100% i sad samo mogu da blenem u nju za 7000.
Znaci replay value nista.

Da je 3000 ne bih nista rekao, makar se ne bih osecao da sam dao previse novca i cekao 4 meseca da stigne.

Nisu se potrudili kao za Mario oddisey. Tu igru igram vec danima i do pola nisam dosao i ima dosta sadrzaja. Metroid nema sadrzaj jednom kad se 100% zavrsi.
Da ne pricam da je dizajnirana tako da se zavrsi brzo i da ne treba trud. Oddisey je zahtevan a metroid nije umesto obratno da bude.

Bos fajtova i da nema tako reci, samo rokas dugme za win. Nije bukvalno ali tako sam ja doziveo, tako da nemam zelju ni da igram boss fajtove jer nema fajta, radis jedno isto a 50% vremena je automatika.
Ima dobrih momenata ali nije to to. Vise je WOW efekat nega pravi gameplay. Emmi nije doneo nista osim repetativnosti i vestackog produzenja igre, znaci da bi bez emija igrao 7 sati za 100% (opet pominjem odnos cene i sadrzaja.... nema sadrzaj)

Realno ne treba mediji da mi kaze ono sto i sam vidim. Nisam mogao da vidim na pocetku ali sada kapiram.

Nema cak ni atmosferu ni muziku koja ide uz sve to.
Kao sto rekoh, Platite 7000 din i gledate u lepu igru. Igra izgleda lepo i to je sve. Slicna prica kao a Other M.

Jos ako se uz to doda da na 19 godina izbacuju igru... jadno.
Totalno razocarenje samo zbog manjka sadrzaja i unlock stvari. Replay nikakav.
To je to.

Dakle Mario oddisey daje osecaj dobre igre i oko koje se trudilo, zapravo mi je zadovoljstvo da igram, a uopste nisam mislio da je nesto posebno dobra.

Samus

Active member
Reaction score
146
55 eur za single player igru koja nema nikakav repleyability, prosecnu grafiku, nikakvu pricu, nikakav multiplayer, nije nista novo donela u zanr?
Eh da je 55 eura... 8000 kosta! 68 eura!

Pa bas nista novo iskreno. Prica je trula. Cerka nasla tatu i tate je kreten koji hoce da je ubije i ona besna oslobadja se tate. Basically. Ubija se chozo koji moze da doprinese prici vec na pocetku, reklamiraju se emiji kao centralna tema a nista se oko njih ne desava. Samo te jure, kao bajagi su strasni, sve jedno isto radis da ih sjebes i tako 7 puta. Samo oduzimaju vreme i smaraju.

A u opisu emija na pocetku kaze "they are made of strongest STUFF in galaxy" ...znaci... "STUFF" stvarno smesan i amaterski izbor reci, mogli su reci "material". Eto ja nisam profesionalac pa sam bolje opisao sastav oklopa. Stuff.... hmh smesno.

Kao da ih je bolelo dupe, deluje kao cache grab obican a ne nastavak vredan fusion-a.

Al ajd ne bih se slozio da je prosecna grafika, bas je lepa. I to je sve. To i kazem, puknes 8000 gledas lepu grafiku, zabavis se 8 sati (ne racunajuci emmi gimmick) i caoo.
Ako neces sve da sakupis jos manje vremena treba.

Prosto resenje:
Smanjiti cenu i problem resen.

A ako je moguce, nakon toga izbaciti valjanu igru i banovati mercury steam dozivotno i sakamotoa. Ljudi nemaju pojma da prave metroid.
Predati prava za metroid retro stuiju ili Nintendu R&D i to je to. :)

Hiawata

Member
Reaction score
11
Mislim da bi sve mogli ispraviti free DLC-om koji bi doneo multiplayer i mozda neke nove sadrzaje.