RANT Nema više knjižica u kutijama...

RANT

Samus

Active member
Reaction score
110
Ovo je sranje, nema vise knjizica u kutijama od fizickih kopija. Ma sta fizickih, nema ni digitalnih.
Kad sam prvi put video kutiju od switcha pre par godina i kada su pokazali da nema knjizicu delovalo je tako cheap i jadno....i dalje tako deluje.

Odem na doom web sajt da vidim online manual i manual ima samo 2 stranice.

Ovo nije normalno.
Secam se kao klinac moja prva konzola je bila GBA SP i Metroid Fusion (ljubav koja traje), i pre nego sto igram igru polako otvaram kutiju i citam svaku stranicu od A do Z (nema Š na engleskom) i uzivam u crtezima i dizajnu, onda gledam promotivne papirice pa kutiju i tek onda igram igru.
To je kao ono kad neko pije kafu i uziva u spremanju i ispijanju...e ovo je gejmerska verzija kafice i uzivanja.
Sad je samo JASI MILE! UDRI MISKO! I TATA BI SINE! samo rokaj po igranju, ne treba ti ni meni, sta ce ti meni, neka bude minimalisticki do koske, koji ce ti kliac originalan meni, neka sve bude dosadno kao windows 10!
Knjizice? sta ce ti knjizice, samo ubaci igu i igraj....ma sta ce ti i igra, kupi je sa online prodavnice digitalno.....MA STA IMA DA KUPUJES IZNAJMI!!!
MA ZAPRAVO STA IMA DA IZNAJMLJUJES, STRIMUJ IGRU!!

ma J**ite se!!! muka mi je gde ide gaming, ako uopste tu ide a nadam se da ne ide.

Prosto je.
Hocu kutiju originalnu i lepu, gde je neko proveo vreme dizajnirajuci je (ne kao miles morales, zalepe spajder coveka na crvenu pozadinu i to je to).
Hocu uputstvo sa sve objasnjenjem i knjizicom, informacijama u full color-u.

To je to.

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
473
Website
www.emuglx.org
Dobar rant :lol: Zbog ovoga smo uveli taj tag.

Pa pazi uz neka izdanja stižu digital art books, evo skoriji primeri Ninja Gaiden kolekcija i Scarlet Nexus. Jeste da te digital artbookove naprave u Unity-u ubace neki software za mining u pozadinu pa na PS5 pali ventilatore kao da je PS4 Pro... dok je tokom igre hladan i tih kao zmija, art book zahtevan jbg :lol:

Poslednja lepa knjižica koje se sećam je ona što je išla uz Sonic Mania Plus fizičko izdanje, ono je lepota, zamisli da je tako uz svaku igru.

Industrija danas smatra da igračima treba samo igra što pre, šta ima da ti pakujemo jedeš odmah ne treba ni papir odma u usta guraj. Svakako većina će uzeti digital, fizičku običnu možda casualci koji bace kutiju, hvataju masnim prstima disk i boli ih kurac.

Ekipa koja voli fizička izdanja i da to pedantno sakuplja i čuva, za njih postoje collector editioni fizički i tu imas art bookove uvek i šta sve ne, za listanje na terasi.

Samus

Active member
Reaction score
110
Dobar rant :lol: Zbog ovoga smo uveli taj tag.

Pa pazi uz neka izdanja stižu digital art books, evo skoriji primeri Ninja Gaiden kolekcija i Scarlet Nexus. Jeste da te digital artbookove naprave u Unity-u ubace neki software za mining u pozadinu na PS5 pali ventilatore kao da je PS4 Pro... dok je tokom igre hladan i tih kao zmija, art book zahtevan jbg :lol:
Loool xD ray tracing PDF

Hmmm ajd ok, (ne)mogu digital ta prihvatim, sredicu ga u psu i odstampati, no big deal ali opet je sranje.
Poslednja lepa knjižica koje se sećam je ona što je išla uz Sonic Mania Plus fizičko izdanje, ono je lepota, zamisli da je tako uz svaku igru.
Ah bas sam hteo da kupim maniju i pitam se kakva je to knjizica, odusevio sam se :D Nisam gledao ali moram je uzeti!
Industrija danas smatra da igračima treba samo igra što pre, šta ima da ti pakujemo jedeš odmah ne treba ni papir odma u usta guraj. Svakako većina će uzeti digital, fizičku običnu možda casualci koji bace kutiju, hvataju masnim prstima disk i boli ih kurac.
Nemaju oni pojma sta su jeli juce a kamol i sta igracima treba.
Joj boze kad rece sad masni prsti, ja kad sam kupio GBA SP kao klinac neki mali jede smoki i uzme mi gba da igra, izmastio ka batooo kao burek je bio! Od tad nikome ne dajem konzole osim ako je oprao ruke, i pomno motrim sta radi! x)

Ma da, i steam je ista stvar, nije to to dok se ne oseti i vidi. Ja steam igre samo uzimam ako su online i ako samo ocu da igram, mada nemam neku zelju da ih sakupljam pa ono, ajd...ali kad mise neka dopada ili je bas volim, zelim da je imam u kolekciji, ali neeee brale, moras platiti dodatno.

Ekipa koja voli fizička izdanja i da to pedantno sakulja i čuva, za njih postoje collector editioni fizički i tu imas art bookove uvek i šta sve ne, za listanje na terasi.
Kako si pogodio da citam knjizice na terasi?! x)
Anyway to mi je malo i glupo jer treba da uzimas collector shit-dition da bi dobio knizicu koja je isla po default-u u svim igrama
(teza knjiga od kutije i diska), i da pri tom platis duplo vise para. Kao da nije vec dovoljno skupa!

J34dJCZ.png
h6MNpLe.png

Samo cu reci... MRŠ MORE! Necu dodatno da placam za knjigu!!!
mile-protiv-tranzicije-screen1.jpg

• Like
Reactions: TheRealNick

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
473
Website
www.emuglx.org
Hmmm ajd ok, (ne)mogu digital ta prihvatim, sredicu ga u psu i odstampati, no big deal ali opet je sranje.
Da, to ako je digital artbook na PC-u, objasni mi kako ćeš ovaj kripto majner sa PS5 da odštampaš :lol:

Kako si pogodio da citam knjizice na terasi?! x)
We all do :)

Choco Muffin protiv digitalne tranzicije, ima potencijala za sitcom.

• Haha
Reactions: Samus

Samus

Active member
Reaction score
110
A cekaj, to zaista kripto majner? Kako znas da je majner?
Znam da neke slike visoke rezolucije hoce da opterete sistem.
Sad ...to mi se jedino desilo na kompu kad sam skidao nasinu sliku svemira od par gigabajta jedna slika.
Nemam ja pojma o tome.
To zvanicno uputstvo?

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
473
Website
www.emuglx.org
A cekaj, to zaista kripto majner? Kako znas da je majner?
Znam da neke slike visoke rezolucije hoce da opterete sistem.
Sad ...to mi se jedino desilo na kompu kad sam skidao nasinu sliku svemira od par gigabajta jedna slika.
Nemam ja pojma o tome.
To zvanicno uputstvo?

Cuo nekad za sarkazam? Otkud znam šta je razlog verovatno prljav kod Unity je djubre koje uvek muči konzole bez potrebe.

PS5 moze 8K sliku da izbaci bez da se cuje a u Unity picture vieweru krecu cooleri, pa ono you tell me.

Vlaski Klerik

Administrator
Staff member
Reaction score
39
It's simple. Izbacis sve "knjizice" iz pakovanja i merch vezan za igru prodajes zasebno. It's all about the money.
Vecinu igraca danas boli uvo za propratnu dokumentaciju kada kupi novu igru. Mada nije kao da mladje generacije i nesto preterano vole da citaju lol.
Kao sto je Nick rekao, ko je fan nekog serijala i voli da ima odredjene naslove u svojoj kolekciji, taj ce se potruditi da nabavi taj merch. To sto je nama sve to skupo i neisplativo je neka druga tema.

• Like
Reactions: TheRealNick

Doktor

Moderator
Staff member
Reaction score
119
Meni su knjizice bile najjaca u kutijama kada kupis igru. Prvo se ustremim na to, da procitam manual. Secam se kada sam dobio Mario Bros 3, ne znam ni sam koliko sam puta prevrteo tu knjizicu od prve do zadnje strane. Sada samo specijalna fizicka izdanja imaju to.... Zato mi je Signature Edition Games ispao najkorektniji. Imali su Streets of Rage 4 Signature Edition za 55 evra. E to je bio dil za sve pare :D Mada mislim da je i dalje ta cena aktuelna ;)

Snake1989

New member
Reaction score
6
Jeste jadno ovaj trend danas da kad otvoris kutiju a ono prazno, nista u njoj sem diska. Kad se setim igara za PS3, dobijes knjizurinu a ovo sad, ni papir na kome su nacrtane kontrole XD

• Like
Reactions: Ashitaka

Doktor

Moderator
Staff member
Reaction score
119
Meni je Nintendo imao najbolja pakovanja za SNES. Dobijes tonu materijala. Npr nekada se podrazumevalo da Earthbound dolazi u ogromnom pakovanju sa strategy guide-om. Drugacije nisi mogao da ga kupis

• Like

Doktor

Moderator
Staff member
Reaction score
119
Tako je, koliko sam samo zeleo da idem kod slikara da mi napravi ram za neki poster ali keva - ne nema para za to zajebavanje. Drugi put. Na kraju pobacao sve te postere jbg. Sada su druga vremena...

• Like

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
473
Website
www.emuglx.org
Tako je, koliko sam samo zeleo da idem kod slikara da mi napravi ram za neki poster ali keva - ne nema para za to zajebavanje. Drugi put. Na kraju pobacao sve te postere jbg. Sada su druga vremena...
Ja i Cvija smo to lepili selotejpom na zid onako krivo još da stoji no fucks given u fazonu... PERFECTION!

• Like

WickedlNl

Administrator
Staff member
Reaction score
290
Meni su knjizice bile najjaca u kutijama kada kupis igru. Prvo se ustremim na to, da procitam manual. Secam se kada sam dobio Mario Bros 3, ne znam ni sam koliko sam puta prevrteo tu knjizicu od prve do zadnje strane. Sada samo specijalna fizicka izdanja imaju to.... Zato mi je Signature Edition Games ispao najkorektniji. Imali su Streets of Rage 4 Signature Edition za 55 evra. E to je bio dil za sve pare :D Mada mislim da je i dalje ta cena aktuelna ;)

To kad si klinac jos za nashe prostore kada drzimo pravi original u rukama :D Ja se secam kolko sam puta samo otpakivao poster koji mi poklonio ortak sto je dobio uz svoj N64 kao reklama za N i N64 igre. Mislim glupost al mislim da sam svaki dan gledao u to i cuvao kao neko blago lol. Btw i dalje imam to na tavanu u jednoj kutiji. Znaci to je prezivelo put od Zimbabwe-a 1996!

• Like

WickedlNl

Administrator
Staff member
Reaction score
290
Ovo je sa jednog drugog foruma al gle kako dobro izgleda da dobijes sve ovo. Jos je i korisno pogotovu tada sa tom grafikom. Nekada su knjizhice imale bitan info u tome je fore. MGS 1 je imao codac broj za Colonela koji se nigde ne spominje ako se slucajno zajebes pa pomeris brojku na radiu itd. Te knjizhice su imale svrhu a ne neke glupe nalepnice i digitalni OST koji skoro niko ne skine jer ako su zeleli odavno je to na torrentima.