HYPE Oddworld: Soulstorm - Gomila izdanja na launchu

HYPE

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
421
Website
www.emuglx.org
Check this out, baš su se spremili za launch sa mnogim fizičkim verzijama, samo da igra ispadne dobro još...

oddworld-soulstorm-collectors-edition.jpg

• Like
Reactions: WickedlNl

Ivan

Moderator
Reaction score
20
Uvek se obradujem novom Oddworldu, ali ni ovog puta mi ne deluje da ce to biti TO. Vrlo verovatno zabavna i ok igra, ali bez onih kvaliteta koji su bili sinonim za prva dva dela. Tu nista ne deluje cheap i samo odradjeno, ovde vidim dosta toga na tom nivou.

Ne znam da li je do Unity engine-a, ali to je taj look, k'o i sve drugo. Animacija nedovoljno dobra, sve deluje weightless sto bi se reklo. Fokus na akciji od starta, razumem da hoce da uvedu i nove klince, ali Oddworld ne treba tako da pocinje po meni.

Moze ovo da se tumaci i kao vrlo licni ugao, ali me nervira sto je ovako jer se dobro secam price o prva dva dela i koliko su insistirali na detaljima u svim segmentima, od CGI cut scena do svega ostalog. New & tasty mi se takodje nije svideo iz istih razloga.

Neki legendarni timovi iz 2D ere jednostavno nikada nisu napravili nesto sto dobro izgleda i u 3D-u, kao MK npr. Da bi bilo to sto ja hocu, verovatno je potrebno bar duplo vise detalja i bolja grafika generalno. Ne moze to u budget varijanti...

Iako deluje da sam ispljuvao, igracu verovatno.

• Like
Reactions: TheRealNick

Voja

Member
Reaction score
22
imo grafika je odlicna sobzirom na budzet, pogotovo medju animcije koje kao da su iz aaa igre. ovo bas dosta vise lici na stari oddworld od new n tasty, neki delovi tipa u pecinama i po onim industriskim kao deponijama kao da su uzeti direkt iz starih igara....po meni fali tu samo neki grain filter da sve izgleda vise gritty.

pogledao sam samo jedan opis i izgleda da je igra dosta teska, sto je opet kao stari abes oddesay.

Ivan

Moderator
Reaction score
20
Neki takav filter bi svakako pomogao, slazem se.

WickedlNl

Administrator
Staff member
Reaction score
252
Ne znam, po likovima sa foruma, koji su fanovi serijala kazu da je ovo skroz druga igra. To jest da je sada lik napravio tacno ono sto je hteo jer je reko da je bio limitiran u PS1 danima.

NikolaGLX

Administrator
Staff member
Reaction score
69
Bas sam nedavno odigrao onaj prvi deo iz 2015. bese? Pa sam uplatio plus najvise zbog soulstorma.Voleo sam ovaj serijal od samog pocetka na ps1. Secam se kasnije velikih ocekivanja i jos veceg razocarenja sa Munch Oddysee na Xboxu.

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
421
Website
www.emuglx.org
Na IGN-u sam objavio gameplay i komentar sa prvog nivoa, usput malo pričao o serijalu.

Možda ću imati i jedan ključ viška za giveaway uskoro.

A što se serijala tiče pisao sam malo o istom i na GameS blogu pre nekog vremena kad je izašao rimejk prvog dela za Switch.

Good read.

Voja

Member
Reaction score
22
cudno mi je sto nema opisa na nijednom od tih vecih sajtova

DieH@rd

Active member
Reaction score
139
Nije bilo pre-release kopija izgleda, ali sudeci po prvim impresijama igra je veoma dobra.

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
421
Website
www.emuglx.org
Tako je, jako kasno su poslali kodove nekima dan pre izlaska nekima na dan.

Ja imam jedan kod viška za PS4/PS5, ako neko nema Plus a hoće da igra - first come first served.

Moja recenzija ide u ponedeljak, utorak. So far igra je super.

NikolaGLX

Administrator
Staff member
Reaction score
69
Krenuo ja lagano da igram veceras,prvih sat-dva sam u igri i prilicno mi se dopada za sada.Jeste mehanika malo drugacija nego ranije ali I dalje je to Oddworld.

Voja

Member
Reaction score
22
drago mi je ako je igra dobra...a i zbog lorne lanninga, izgleda kao da ga je pravljenje ove igre ostarilo 10god

damir.grujin

Member
Reaction score
8
Tako je, jako kasno su poslali kodove nekima dan pre izlaska nekima na dan.

Ja imam jedan kod viška za PS4/PS5, ako neko nema Plus a hoće da igra - first come first served.

Moja recenzija ide u ponedeljak, utorak. So far igra je super.
Ja nemam ps plus

WickedlNl

Administrator
Staff member
Reaction score
252
Bas nekako cudan ovaj release, skroz silent bez nekog preteranog marketinga. Doduse gledam ocene, pa i nisu bas najbolje. Navodno dosta bagovita.

• Like
Reactions: JackRaid04

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
421
Website
www.emuglx.org
Za sad bi rekao da su to više neki glitchevi nego bagovi ali za sada ništa nije game breaking.

Mada ima igra momente na PS5 kad je pošaljes u pozadinu da pukne, kad je gasiš da pukne itd Unity dirty code klasičan.