Retro Secanje na Killzone 2

Retro

WickedlNl

Administrator
Staff member
Reaction score
169

Igra koja je bila poznatija po svom inicijalnim bullshot gameplay-u nego po kvalitetu. Ali ako cemo iskreno, igra na kraju je izgledala podjednako ako ne i bolje od te prve E3 najave. Za 2009-u godinu igra je stvarno odlicno izgledala, protivnici kada padaju imaju tezhinu i pravi ragdoll. Jeste bila brao bonanza ali koja igra iz tog perioda nije jurila taj stil? Kao nastavak bas je pomerila granicu al nikad necu zaboraviti taj poslednji boss fight sa limitiranim checkpointom...ako se dobro secam cak sam i batalio na kraju. Odgledao sam kraj na YT :D Iz nekog razloga, ja u to vreme uopste nisam igrao death match a navodno je bio veoma popularan. Jbg, COD dete 🤣

Trojka je vec bila solidan apgrejd ali manjue vishe same same, nisu previse rizikovali.

carnex

Member
Reaction score
37
Stvarno je bila prilično neverovatna igra za svoje vreme na PS3. Nažlost, opet smo dobili prostu priču o dobrom ISA i zlom Helghastu iako je pozadinska priča mnogo zanimljivija. Kao što reče narator u videu, šteta što nismo imali priliku da igramo u ulozi Helghasta na Helganu. Priča o uzaludnom otporu iz čiste mržnje, opravdane ali ultimativno autodestruktivne mržnje, je stvarno odlična premisa. Verovatno se nisu usudili da to urade pošto su dizajnirani da budu SF nacisti u mnogo aspekata.
Da ne spominjem koliko bi Visarijev govor bio moćniji i koliko bi dobio drugačije značenje da je cela priča ispričana u ugri.

• Like
Reactions: WickedlNl

H.E.R.O.

Member
Reaction score
37
Sate i sate sam proveo uz Kz2 i online obracune. Još mi u glavi onaj "zvukić" kada nekog pogodiš! :D Ovo je bila ps3 igra zbog koje sam se nadao podršci za miš i tastaturu (Unreal 3 Tournament je to uveliko imao) ali se to nikada nije desilo.

Last edited:
  • Like

WickedlNl

Administrator
Staff member
Reaction score
169
Da, mislim najvise me podseca na Battlefield kampanje u smislu tu su al ocigledno ne bas dobro ispricane. Realno tek sa Horizon su se uvatili nekog dobrog pisca. Al bez obzira nadam se da cemo usput dobiti KZ5.

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
235
Website
www.emuglx.org
2005. E3 trejler se rezao na diskove tada i sharovao, kakav hype je bio sulud.

Mada ja nikad nisam razumeo Killzone hype, a sećam se čak i prvi deo je bio najavljivan i hvaljen kao čudo, al nije mi to bilo to pored Xboxa tada.

WickedlNl

Administrator
Staff member
Reaction score
169
U tom periodu ne mosh napraviti vecu gresku nego da nazoves svoju igru "Halo-killer" :D Odmah imas target na sebi i moras da ispunis sva iscekivanja umesto samo kazes, e pravimo novi cool FPS.

Kad vec pricamo o tome:

Last edited:

Voja

Member
Reaction score
22
u to vreme sam stvarno milsio da ce ps3 igre izgledati tako kada bude iskoriscen pun potencijal cell-a, ne znam kojom sam logikom isao...valjda sada koriste samo jedno jezgro kada budu koristili jos 7 izgledace 7x bolje. ps3 je imao masu tih fake cgi trejlera, ff13, motorstorm itd

treba imati na umu da youtube nije bio hd, sve je bilo mitnjikavo tako da su ti trejleri i mogli da prodju kao nesto real time.

• Like

WickedlNl

Administrator
Staff member
Reaction score
169
To je ubedljivo bio najgori next gen rat medju konzolama. Secam se silnog hejta i argumenata na starom forumu tada oko 2005-e, 2006-e. Moj tata je veci od tvog itd. Ali da, sve je nekako predobro izgledalo a ui stvari kada pogledas, samo si trebao izvalis sinematik kameru da znas da to nije gameplay. Inace bio dokumentarac sa Guerilla...verovatno NoClip i rekli su da oni uopste nisu to hteli ni da pokazu na E3, vec je to bilo za SONY kao target render...al kaze nisu ni jedan nivo dotle napravili a SONY to uzeo, fala lepo: Guys look at this real time gameplay footage 🤣

Stvarno crni dani SONYa. Sve je katastrofalno bilo odradjeno, pogubili se skroz. Pa cak i ja, dok nije izaso MGS4, ja sam kupio xbox360 (ok i naravno tada zbog piraterije). Al vilica mi bila na patosu kad sam video prvi put Bioshock, Gears of War i Mass Effect.

Voja

Member
Reaction score
22
sto je najbolje sony je isao po istom planu kao i za ps2, novi format bluray + kutaragijev ludi dizajn + bc...sa jedne strane ih je taj isti bluray zeznuo, bio je preskup i xbox je prvi izasao bas zbog njega.

WickedlNl

Administrator
Staff member
Reaction score
169
Yup a gledano sada, HD-DVD se raspao posle par godina a BlueRay je i dalje standard. 15 godina vec se ne menja format :)

carnex

Member
Reaction score
37
To je ubedljivo bio najgori next gen rat medju konzolama. Secam se silnog hejta i argumenata na starom forumu tada oko 2005-e, 2006-e. Moj tata je veci od tvog itd. Ali da, sve je nekako predobro izgledalo a ui stvari kada pogledas, samo si trebao izvalis sinematik kameru da znas da to nije gameplay. Inace bio dokumentarac sa Guerilla...verovatno NoClip i rekli su da oni uopste nisu to hteli ni da pokazu na E3, vec je to bilo za SONY kao target render...al kaze nisu ni jedan nivo dotle napravili a SONY to uzeo, fala lepo: Guys look at this real time gameplay footage 🤣

Stvarno crni dani SONYa. Sve je katastrofalno bilo odradjeno, pogubili se skroz. Pa cak i ja, dok nije izaso MGS4, ja sam kupio xbox360 (ok i naravno tada zbog piraterije). Al vilica mi bila na patosu kad sam video prvi put Bioshock, Gears of War i Mass Effect.
Navodno je slično, ali još gore, bilo za Motorstorm. Novodno je SONY je naručio animaciju od svog studija za specijalne efektre a da nisu ni obavestili Evolution studios.

Srećom po njih, ekskluzive koje su izdavali su izgurale PS3 u konzolu generacije u sećanju većine igrača.

aj12345

New member
Reaction score
8
Meni u Killzone 2 a i u 3 nije odgovaralo kretanje kamerom/nisanjenje kao da je bio nekakav lag kako se to vec zove
ili je bio nizak fps pa ih nisam odigrao a imao sam zelju da ih igram dok nisam imao ps3.
Moracu ponovo da probam.

Last edited: