Retro SONIC na C64? Kompletan prelazak igre w/ Nick

Retro

EmuGlx News Bot

New member
Reaction score
764
maxresdefault.jpg

Kompletan prelazak fan made Sonic porta za C64 koji se pojavio u decembru 2021.

Timestamps:
1. Uvod – 00:00:00
2. Podešavanje C64 emulatora – 00:01:33
3. Green Hill – 00:07:49
4. Bridge – 00:17:08
5. Jungle – 00:23:11
6. Labyrinth – 00:35:14
7. Scrap Brain – 00:49:09
8. Sky Base – 01:05:17
9. Final boss – 01:14:45
10. Ending i odjava 01:21:10

Za još C64 stuff na EmuGlx chekirajte sledeći link, a za još EmuGlx YouTube sadržaja posetite kanal and SUBSCRIBE IF YOU WILL!

The post SONIC na C64? Kompletan prelazak igre w/ Nick appeared first on EmuGlx.

Pročitajte više na EmuGlx.org sajtu...

H.E.R.O.

Active member
Reaction score
117
Ne bi bilo lose da u buducnosti slican review odradis i za Sam's Journey. Igra nije free, mada postoji narodna verzija. Ipak da se ne cimas oko linkova, dobices CRT/Ketridz digital kopiju za review. :)

Last edited:

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
591
Website
www.emuglx.org
Ne bi bilo lose da u buducnosti slican review odradis i za Sam's Journey. Igra nije free, mada postoji narodna verzija. Ipak da se ne cimas oko linkova, dobices CRT/Ketridz digital kopiju za review. :)
Mora samo legit kod nas na sajtu i kanalu, 0 piraterije, ovo je bio exception jer jer free a i SEGA dopušta :) Za ostalo ćemo vidimo.

Ovo je više bio freestyle prelazak nego review, ali u suštini ispričao sam usput dovoljno za review.

H.E.R.O.

Active member
Reaction score
117
Mora samo legit kod nas na sajtu i kanalu, 0 piraterije, ovo je bio exception jer jer free a i SEGA dopušta :) Za ostalo ćemo vidimo.

Ovo je više bio freestyle prelazak nego review, ali u suštini ispričao sam usput dovoljno za review.
Nema piraterije. Samo legit kopija. ;;)

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
591
Website
www.emuglx.org
Ok, javni samo ovde kad review bude u opticaju pa da posaljem digital ketridz Sam`s Journey.
Može naravno, sad završavamo novogodišnji podcast, posle toga ide malo zatišije na kanalu za praznike, a i januar će po pitanju novih igara biti dosta mršav pa može da se ubaci još malo retro stvari, why not.

Čućemo se za ovo posle praznika for sure.

• Like
Reactions: Ashitaka

carnex

Active member
Reaction score
107
Sada kada si prešao Sonika možeš napokon da se baciš i na Project Firestart. Srećom postoji "ketridž" koji eliminiše sva učitavanja ovde
https://csdb.dk/release/?id=104387
Dve komande sa tastature koje će ti trebati je "I" za inventar i "C" za menjanje puca a i mapa će ti mnogo pomoći ali sve to ima na internetu. http://c64.tin.at/project_firestart/project_firestart.sol.htm Tu je i rešenje ali ne moraš da ga čitaš. Igra je oko sat vremena i manje ali kao i sve stare kompjterske igre imaćeš tačno 0 pokazatelja šta da radiš u igri pa će ti vremensko ograničenje od 2 sata mnogo puta isteći kada ga i doživiš. Igra ima otpun srećan kraj ali moraš naći šta sve treba uraditi. :D

Nažalost ne mogu da kažem da strimuješ jer se igra ređe pojavljuje u prodaji of zlatnog Nintendo Championship ketridža pa je niko nema :D

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
591
Website
www.emuglx.org
Sada kada si prešao Sonika možeš napokon da se baciš i na Project Firestart. Srećom postoji "ketridž" koji eliminiše sva učitavanja ovde
https://csdb.dk/release/?id=104387
Dve komande sa tastature koje će ti trebati je "I" za inventar i "C" za menjanje puca a i mapa će ti mnogo pomoći ali sve to ima na internetu. http://c64.tin.at/project_firestart/project_firestart.sol.htm Tu je i rešenje ali ne moraš da ga čitaš. Igra je oko sat vremena i manje ali kao i sve stare kompjterske igre imaćeš tačno 0 pokazatelja šta da radiš u igri pa će ti vremensko ograničenje od 2 sata mnogo puta isteći kada ga i doživiš. Igra ima otpun srećan kraj ali moraš naći šta sve treba uraditi. :D

Nažalost ne mogu da kažem da strimuješ jer se igra ređe pojavljuje u prodaji of zlatnog Nintendo Championship ketridža pa je niko nema :D
Mislim da sam davnih dana pokušavao da igram to :) Sad ne bi smeo da snimam baš, jer nemam igru.

carnex

Active member
Reaction score
107
Mislim da sam davnih dana pokušavao da igram to :) Sad ne bi smeo da snimam baš, jer nemam igru.
Kao što rekoh, igra je "unobtainium" stoga nema ništa od snimanja....

Potovu EA i podseti ih da imaju još jednu survival horor franšizu koju nisu usrali.Možda ti daju dozvolu :p

Last edited:

NikolaGLX

Administrator
Staff member
Reaction score
96
Volim te retro i obskurne stvari pa ako moze neki info ili dobar link o toj igri i sta se desavalo tu.

carnex

Active member
Reaction score
107
Project Firestart je igra koju je Dynamix pravio za Electronic arts. U pitanju je jedna od prvih "survival horror" igara ako ne i prva sa dugim animiranim (veoma limitirano animiranim) introom što je bila retkost na debeljku i to je samo početak njnih kvaliteta. Nažalost razvoj igre se razvukao na više godina što je za ono vreme nepojmljivo tako da je igra završena pošto su se Dynamix i EA razišli ali EA je i dalje polagao prava na igru. Izgleda da razlaz nije bio najprijatniji jer iz nekog razloga jedna od najboljih i najrevolucionardnijih igara na platformi nije bila ni najmanje reklamirana. Jeste da je EA polako gasio svoju c64 granu ali su igre poput Ski or Die koje su izašle godinu dana kasnije imale uobičajen marketing od EA. Tako da se igra loše prodavala i do dan danas sam video 3 kopije na prodaju otkako tražim istu što je više od decenije. Od toga jedna je bila 100% piratska.

Što se same igre tiče zaplet je da je zemlja izgubila kontakt sa brodom U.S.S. Prometheus u orbiti Saturna. Na brodu su vršili genetske eksperimente ne bi li stvorili biće sposobno da izdrži uslove Saturnovog meseca radi rudarenja. Ti si agent koji je poslat da vidi šta se dešava tamo, ukoliko je sve otišlo dođavola sakupiš rezultate istraživanja i pobegneš odatle podesivši samouništenje. Ukoliko ne pobegneš dva sata po sletanju oni će teledirigovano da dignu brod u vazduh za svaki slučaj bio ti na njemu ili ne. Dobiješ mapu i pucaljku koja više golica nego boli da ne bi pravio rupe po brodovima i dalje se sanđi sam.

Kao što rekoh igra je odlična sa najvećom manom što ima beskrajna učitavanja koja ova krekovana i za ketridž prepravljena verzija eliminiše i navigacija brodom na koji treba da se navikne jer je u stilu Zelda 2 igre. Osim toga ne dalje da kvarim, igra je fantastična za svoje vreme i jedino što još treba znati za igranje, pored onog što sam gore naveo u prethodnom postu je da interakcija sa stvarima se vrši tako što se pojavi mali meni na dnu ekrana i biraš džojstikom i odabiraš pucanjem.

Last edited:
  • Like
Reactions: NikolaGLX

IsaoOkava

Member
Reaction score
39
Imam neku Rampage kaseticu za Komodor ako treba za neki retro klip. Rado bi je poklonio nekom kome treba ili kome nešto znači jer meni ne treba. Kutija je polomljena, ali potražiću od druge kasete ako imam.

• Like
Reactions: TheRealNick

carnex

Active member
Reaction score
107
Zvuci kao neki Dead Space prequel.
Bilo bi lepo da je EA to povezao ali kao što Nick reče, ove igre se verovatno više niko u EA ne seća. Ne samo da je davno bilo nego je čak i onda EOA izgleda želeo da se igra što pre zaboravi.

Last edited:

H.E.R.O.

Active member
Reaction score
117
EA bilo kog serijala da se dohvatio, ubrzo je pao u zaborav.

Izdavac je nesto slicno kao Mik Dzeger kada prisustvuje utakmici nekog domaceg tipa. Taj tim obicno onda izgubi.

Last edited: