Trailer Team Ninja radi na Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin

Trailer

EmuGlx News Bot

New member
Reaction score
256
garland-2.jpg

Ninja Gaiden i Nioh developeri, Team Ninja, su udružili snage sa Square Enixom ne bi li nam predstavili novu igru. Stranger of Paradise Final Fantasy Origin (da, ovo je zapravo puno ime) predstavlja spinoff prvog Final Fantasy naslova koji datira još iz ere NESa. Za ovo ostvarenje su zaduženi već svima poznati Final Fantasy veterani kao što su Tetsuya Nomura i Kazushige Nojima u saradnji sa Team Ninja i Koei Tecmo Games. Igra je zakazana za sledeću godinu, a njen izlazak se očekuje za PlayStation 4/5, Xbox Series X/S, Xbox One i Windows PC.

The post Team Ninja radi na Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin appeared first on EmuGlx.

Pročitajte više na EmuGlx.org sajtu...

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
428
Website
www.emuglx.org
Odvratno izgleda ovo, kolje se sa FF16 šta je ružnije... ali kapiram da će ovde gameplay biti makar tight.

Što se tiče glavnog lika...

IMG_2612.jpg

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
428
Website
www.emuglx.org
Demo je danas oko 11AM napokon proradio, izdali su patch koji čini da igra može da se pokrene.

Prešao sam ga JEDVA... ovo je bio moj final build.

Radim video sa utiscima iz demoa za EmuGlx YT biće do kraja dana, a ovako brz utisci:

- Igra ima PS3 grafiku a i u performance modu fps žestoko pada i dešavaju se stutteri ozbiljni
- dosta ima callbackova na FF1 ali kapiram da 99% igrača ovoga neće pohvatati ni jedan
- ne igram i ne volim Souls igre, i sistem ovde mi je ogavan zbog toga ali sam ga izvalio, parry mora da se perfektuje inače nema MP-a (u normal modu)
- igra je na easy/casual easy PRELAKA (speedrunovao demo za 13 minuta), dok je na normal ok izazov (jedno sat vremena za prvi prelazak) osim poslednjeg bossa koji me je wajpovao jedno 20 puta, jer ponavljam NE IGRAM SOULS IGRE
- predmete i levele možete da prenosite između runova
- save kristal = firekurac kako se već zove u soulsu checkpoint
- klase su dosta različite i switch između njih on the fly je nešto što mislim da druge Souls igre nisu imale?

DieH@rd

Active member
Reaction score
139
Zvuci da je osnova igre zanimljiva i da ima dosta combat/upgrade opcija, ali da je prezentacija trenutno losa. Performance se ce moci da srede do premijere, ali kvalitet grafike i scenario ostaju kakvi jesu.

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
428
Website
www.emuglx.org
Zvuci da je osnova igre zanimljiva i da ima dosta combat/upgrade opcija, ali da je prezentacija trenutno losa. Performance se ce moci da srede do premijere, ali kvalitet grafike i scenario ostaju kakvi jesu.

Jeste sistem je zapravo OK mislim ko voli takve igre, meniji, upgrades, jobs, sve je to lepo spakovano.

Kako Nioh 2 radi na PS5 u 120fps a ovo u "performace" modu ne može ni 60 (deluje da pada i do 30-40, vrlo nestabilno) is beyond me. Ne bi se bunio za ovu grafiku koja je onako, jadnjikava, kad bi bar RADILO KAKO TREBA.

Scenario u demou i nije problematičan, da nisam gledao onaj trejler mislio bi da je ozbiljan Souls reimagining FF1 u pitanju.

DieH@rd

Active member
Reaction score
139
Kako Nioh 2 radi na PS5 u 120fps a ovo u "performace" modu ne može ni 60 (deluje da pada i do 30-40, vrlo nestabilno) is beyond me.

Verovatno jer je Nioh2 zavrsena igra, a ovo je random rani Alfa demo.

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
428
Website
www.emuglx.org
Verovatno jer je Nioh2 zavrsena igra, a ovo je random rani Alfa demo.

Neko bi pomislio to je isti endžin, imaju iskustva sa platformom... a ovo deluje kao da neko dovršava prljavi napušteni kod neke alfa verzije igre za PS3 :lol:

Ipak, POTENCIJAL POSTOJI! EmuGlx video stiže večeras.

Doktor

Moderator
Staff member
Reaction score
97
Meni ovo izgleda ogavno, skinucu demo pa cu odigrati ali nesto nisam u startu odusevljen. Bas mi izgleda dizajn kao da je PS3 era. U pravu je Nik kad kaze da nam je neko rekao da je ovo napusteni projekat sa PS3 koji nisu stigli da zavrse pa mu sada daju sansu - poverovao bi im. Ovo se cini preko kurca radjeno i sramotno je kako izgleda u odnosu na skoriji Nioh 2 npr

Vlaski Klerik

Administrator
Staff member
Reaction score
39
Ja cu samo da cutim i da vristim u sebi od srece kao devojcica. Ne mogu da budem objektivan. Volim FF, ali i Nioh (narocito dvojka) me bas prijatno iznenadio. Tako da mene ovo zapravo raduje. Ali videcemo... Mehanika deluje skroz OK, dizajn likova je diskutabilan (kao da je neko uzeo likove iz FFXV i dao im malo kolorita), ali mene boli briga. Daj mi tu soulslike mehaniku i te reference za FFI and I'm good.

Fora sa soulslike igrama je, makar meni, da iskljucis emocije i ides lagano. Rinse and repeat. Jednostavno budes svestan da ces izginuti jedno 146. puta dok dodjes do bossa i jos jedno 249 puta dok ga dobijes, ali svakako je zabavan learning curve. E sada, ima tu i onih koji su dosli cisto zbog mazohizma :)