Mišljenje Utisci iz RE Village demo-a

Mišljenje

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
531
Website
www.emuglx.org
Odigrao sam 30 minuta (zapravo manje) jer večera nije smela da čeka!

Mada iskreno i nisam se cimao mnogo koliko ću preći više sam bio u fazonu da vidim kako šljaka igra i kakav je vibe u akciji, utisci su sledeći:

- Mučnine kretanja iz RE7 nema! Ne znam šta su uradili ali ovo može skroz prijatno da se igra, mislim da je usporen aiming malo, frame rate je vrhunski.
- HDR mi je savršeno podešen na TV-u i na PS5, izgleda prelepo u većini igara, ovde je i dalje đubre i morao sam da dodatno podešavam u igri osvetljenje da mi u mračnim scenama išta video
- Meniji su i dalje neki hibrid rimejkova i RE7, rade posao
- Mega velik RE4 vibe u ovom delu seoceta što sam video do sad, samo je ono još veće selo od sela! Sviđa mi se.
- Pucanje mi se čini dosta boljim od RE7, a knife game je prilično slab (mada preklao sam nekako jednog vukodlaka)

Evo ga snimak, nije montiran, nema komentara, ima i bleja jedna od 10 min negde na pola

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
531
Website
www.emuglx.org
Sacju i ja skinem
Tebi će se još više svideti siguran sam :)

Ja sam probao sa drugim nalogom da pokrenem sad opet - ne može :lol:

...ali čekam kasnije danas UK vreme da sa tog naloga odigram opet, interesantno morao sam da skidam drugu kopiju demoa sa UK naloga, fino su to sredili.

Evo i jednog mnogo efikasnijeg prelaska The Village demoa, skoro pa speedrun.

• Like
Reactions: Chodex

WickedlNl

Administrator
Staff member
Reaction score
306
E pa super ovo shljaka. Zavrshio sam za 25 min a vidim za 7 dana ce biti josh jedan castle demo od 30 min.

Definitivno RE4 vibe totalni a i po kolicini neprijatelja. Bice ovo win.

Chodex

Active member
Reaction score
78
Jaoj sta mi raditeeee

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока

Chodex

Active member
Reaction score
78
Tebi će se još više svideti siguran sam :)

Ja sam probao sa drugim nalogom da pokrenem sad opet - ne može :lol:

...ali čekam kasnije danas UK vreme da sa tog naloga odigram opet, interesantno morao sam da skidam drugu kopiju demoa sa UK naloga, fino su to sredili.

Evo i jednog mnogo efikasnijeg prelaska The Village demoa, skoro pa speedrun.

Znaci ti si ovo igrao u 45fps jer sam primetio da ti je u opcijama ukljucen RT

DieH@rd

Active member
Reaction score
157
Presao sam demo malopre, super je, pogotovo 3D surround sound za slusalice [mora da se ukljuci u opcijama], bas daje dobro pozicioniranje zvuka. Odlicno za horor igru.

RT mod je inace 60fps, sa padovima do ~55fps. Capcom je verovatno javio 45fps zbog nekih worst case scena [kojih nema u demou]. RT je default podesavanje, ali sam ga iskljucio pre starta demoa.

edit- poprilicno stabilan RT mod, a bez RT-a je flawless
unknown.png

Chodex

Active member
Reaction score
78
Opaa..ako je tako onda mogu da ocekujem 1440/60 fps na SS-u.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока

JackRaid04

Active member
Reaction score
72
Demo je ok , def ću isprobati i zamak.

Rekao bi da su sad prešli na neki Indie A24 Ruralni Horor od Američkog Teksaški Masakr Fazona itd. Na to me je naveo centralni Sinematik u kući sa seljanima itd..Što se tiče gejmpleja sve mi deluje identično ko u Sedmici tako da ko je voleo voleće i ovo i obrnuto. Ljudi kažu da imaju RE4 vajb medjutim ja ne znam u kom smislu onda možda igra ima i Bioshock Inifnite vajb zavisi kako se gleda na stvari hshshhs.

E sad jel planiraju kasnije neke hintove i ister egove da ubace to je već drugo ali nije mi pao na pamet RE4 dok sam igrao. Voleo bi da je bilo malo više napucavanja i borbe al možda bude u Zamku.

Ne bi komentarisao izgled igre pošto sam isprobao na PS4 Base a ljudi igraju na PS5 65 inča 4K jbg. U suštini ovako kako je kod mene izgledalo generalno estetika igre mi je na mestu moguće i dosta zanimljivija nego 7 koji mi je tad bio bajat u svakom smislu (na stranu gejmplej i zagonetke to mi je bilo ok, čak su zagonetke bile ubedljivo najzanimljiviji deo igre).

• Like
Reactions: Chodex

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
531
Website
www.emuglx.org
Speedrunovao sam demo za 15 min, mislim da sam pronašao skoro sve što ima da ponudi, mada postoji ona jedna fioka na početku za koju nema dodatnog lockpicka (ili nisam uspeo da ga nađem).

Takođe gde je sačmara? Municija se nalazi u garaži pred kraj demoa.

Ljudi kažu da imaju RE4 vajb medjutim ja ne znam u kom smislu onda možda igra ima i Bioshock Inifnite vajb zavisi kako se gleda na stvari hshshhs.
Pa najviše zbog sela, itema koji ispadaju onako iz protivnika, kutija što se razbijaju, vrana... itd.

Vrlo je RE4 vibe generalno, nije ni čudo što su prvi beta testeri mislili da igraju nekakav realističniji reimagining RE4 sa gomilom ludosti novih, vukodlaci, veštice... itd.

Inače jednom od par intervjua sto smo prevodili za IGN i sami autori pričaju kako je RE4 bio inspiracija za neke elemente igre.

Sad krajem meseca treba da izađe i poslednji deo intervjua koji treba detaljno da objasni vezu između RE7 i RE8.

WickedlNl

Administrator
Staff member
Reaction score
306
Sacmaru sam bukvalno dobio automatski. Mislim da je na pocetku kad si u kuci sa onom ribom. Ethan se sam uvati za nju, ja mislio to igra sama te anvodi ka njoj.

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
531
Website
www.emuglx.org
Sacmaru sam bukvalno dobio automatski. Mislim da je na pocetku kad si u kuci sa onom ribom. Ethan se sam uvati za nju, ja mislio to igra sama te anvodi ka njoj.
Čudno, u oba prelaska sam je propustio, možda je do ogavnog HDR-a :lol:

Mada sa ribom saljančicom sam imao dve različite animacije. Možeš sam da se zatrčiš ka vratima da te pusti unutra ili da kad pobijes vukodlake ostaneš da blejiš ispred i onda ona sama otvori vrata i pozove te da uđeš. Nice touches.

• Like
Reactions: WickedlNl

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
531
Website
www.emuglx.org
Neki Elementi, sam si rekao dakle nema veze sa RE4 generalno niti podseća u bilo kom smislu. Makar ovaj DEMO, posle videćemo

Elemente kao uverljivo okruženje sela, iconic likovi sa svojim regionima (tetka je samo jedna od), memorable merchant, boss nalik onom u jezeru itd.

Videcemo sledeci demo a i celu igru, bice tu raznovrsnosti za izvoz so unlike RE7, igraće se samo tako.

JackRaid04

Active member
Reaction score
72
Elemente kao uverljivo okruženje sela
Urlam

memorable merchant
so vague

boss nalik onom u jezeru
Snimio sam i ja to u trejleru, to jeste lepa posveta ali nije povod da kažem ovo je re4.

Generalno moja poenta RE4 je gurnuo serijal u full on akciju, i modernizovao akcione igre kao takve. RE7 se vratio ponovo u horor posle budalaština RE5 i RE6.
8 nastavlja tim smerom i u tom smislu nema svrhe vući paralele sa RE4 možda ambijentalno i to je ok ali ja sam mislio da ovo nije RE4 kao igra.,,,

damir.grujin

Member
Reaction score
14
Urlam

so vague

Snimio sam i ja to u trejleru, to jeste lepa posveta ali nije povod da kažem ovo je re4.

Generalno moja poenta RE4 je gurnuo serijal u full on akciju, i modernizovao akcione igre kao takve. RE7 se vratio ponovo u horor posle budalaština RE5 i RE6.
8 nastavlja tim smerom i u tom smislu nema svrhe vući paralele sa RE4 možda ambijentalno i to je ok ali ja sam mislio da ovo nije RE4 kao igra.,,,
Meni je petica bila super samo da nije forsiran coop i da je neka druga lokacija osim afrike bila bi igra samo takva.

Poslato sa COL-L29 pomoću Tapatoka

JackRaid04

Active member
Reaction score
72
Meni je bila vrhunska Petica dok se ne izadje iz sela, posle se ne sećam. Kupio na izlasku najveće razočarenje za mene te generacije def.

TheRealNick

nWo 4life
Staff member
Reaction score
531
Website
www.emuglx.org
Niko nikada nije rekao ovo je RE4, ali je igra jako inspirisana istim u fazonu baš te raznovrsnosti okruženja, likova, novotarija koje dolaze po prvi put u serijal itd. U RE4 to je bilo prvi put pojavljivanje protivnika koji nisu zombiji i produkti virusa, vec ona las plagas sranja, nova kompanija koja nije Umbrella i svašta još. Ovde su to veštice, vukodlaci, ghost n goblins zombiji sa mačevima itd.

Znači inspiracija je u tematici, inovacijama, elementima i pristupu razvoja igre kao što su sami autori rekli uostalom.

Evo još mnogo pre ovih aprilskih IGN First ekskluzivnih intervjua pričalo se otvoreno o tome.

If you could compare Village to any other Resident Evil game, the obvious choice would be Resident Evil 4. The rural European setting, a mysterious Merchant, and the appearance of a castle are chief reasons why, and according to Village Producer Peter Fabiano, that’s a deliberate choice.

In an interview found in the latest edition of the UK PlayStation Magazine, Fabiano confirms the 2005 classic played a big part in the development of Resident Evil Village saying ‘we took a lot of inspiration from Resident Evil 4. The team has put a ton of effort into creating a truly authentic feel.

Fabiano goes on to say there will be a balance of combat, exploration, and puzzle-solving that should be similar to the mix found in Resi 4 (the variety of guns and enemy numbers shown in footage so far have suggested a more action-heavy tone when compared to the majority of Resident Evil 7).

Also, neko bi rekao (kao na linku par postova iznad) da je sličnost u putu od sela do zamka, rescue misiji, poludelim seljanima... itd itd.

Ti pogrešno misliš da neko ovde tvrdi da je OVO RE4 RIMEJK ili da ima isti gameplay pristup što očigledno nije slučaj, ali da pokušavaju sa ovim naslovom da urade isto što su onda uradili sa RE4 - definitivno.

posle budalaština RE5 i RE6.
Ovo je baš tvoje skromno mišljenje :lol:

RE5 je odlična igra i sećam se mnogih momenata i kasnije iz igre, aligatora onih odličan stage sa njima, borba sa zlom Jill, i kako da zaboravim pesničenje stene sa kraja, sve kultni momenti.

RE6 jbg tu je već moje mišljenje manje popularno, meni je ta igra odlična u svakom pogledu 200% Capcom ludilo i kraj evolucije koju je RE4 započeo a RE5 razradio.

JackRaid04

Active member
Reaction score
72
Moje mišljenje je da je ovo evropski horor sa Dark Souls neprijateljima plus visoke žene. Otvoren sam i za re4 ister egove i kodjima tip prokrete gde će ispasti da je igra nešto drugo.

Ako se nastave ove diskusije možda i kupim na lanču da je igram geto na ps4 base, neće biti ništa manje underground nego kad sam igrao re5 po izlasku u co op sa pokvarenim AI

• Like
Reactions: TheRealNick

WickedlNl

Administrator
Staff member
Reaction score
306
Pa iskreno ne verujem da ce ovo biti tolko loshe na base PS4. Svi ti extra efekti su za next gen konzole al ako si normalno igrao RE7, mislim da ce i RE8 da ti normalno shljaka. Po meni izgleda samo da su ocistili kolorit a ne kao RE7 ubacili taj chromatic aberation i malko isprane boje radi tog nekog osecaja.

• Like
Reactions: JackRaid04